Ramon Allones Club Allones Edicion Limitada 2015

Club AllonesCygaro dostałem w prezencie i po roku w humidorze zdecydowałem się, że czas je zapalić, by skosztować boskiego dymu, jaki oferuje.

Wrapper ciemnobrązowy, nieco pomarszczony, jakby naciągnięty na siłę, robi ciekawe wrażenie. Ozdobiony jest złotym, podwójnym pierścieniem z dodatkiem czerwieni i czerni. Choć można spodziewać się przepychu, jest raczej stonowany. Samo cygaro nie jest nazbyt piękne ani ciężkie (sprawia wrażenie wysuszonego, choć jestem pewien, że takie nie jest). Zapach jest słodki, lukrecjowy, ale nie przytłaczający. Nieco ziołowy. Bardzo przyjemny i wiele obiecujący. 7/10.

W gruby kapturek ciężko było wkręcić puncher, ale gdy w końcu się udało, powstał bardzo ładny, czysty krater, idealny do palenia. Ciąg nieco oporny, czyli właśnie taki, jaki lubię. Na zimno smak słodkawy, ziołowy, z odrobiną wyczuwalnego cedru. Mógłby mieć nieco więcej charakteru i pazura. 9/10.

Pierwsze puffy są drzewne i przyjemnie wytrawne. Bardzo smaczne i zachęcające. Po chwili do głosu dochodzi także wspomniana lukrecja, ale smaki jeszcze się nie mieszają – następują po sobie, oddzielnie uderzając surowo i krzepko. W połowie tercji cygaro robi się mocno cedrowe z nutami siennymi i ziołowymi. 17/20.

W drugiej tercji pojawia się smak, który trudno mi zidentyfikować, ale przywodzi na myśl dzieciństwo. Może to wata cukrowa? Smak cygara jest bardzo delikatny, a dym zupełnie niegryzący – jakby nie było go wcale. Dla mnie to duża ciekawostka, choć brak mi odrobiny pieprzu. 17/20.

W trzeciej tercji cały czas coś się dzieje, ale niespiesznie. Pojawiają się delikatnie nowe smaki i znikają po chwili, by ustąpić miejsca kolejnym. Są to owoce (takie suszone), wanilia, przyprawy, orzechy. Te przejścia działają bardzo kojąco i są niezwykle interesujące. Efekt odprężenia zdecydowanie murowany. Pojawia się też odrobina oczekiwanego przeze mnie pazura. 19/20.

Na początku ciąg nie był idealny a spalanie nierówne, ale w połowie pierwszej tercji problemy ustąpiły i dalej już nie występowały. Niestety cygaro ma bardzo delikatny smak i należy je palić przepijając czystą wodą, inaczej można stracić niuanse. 8/10.

Cena jest dla mnie dość zabójcza, ale to faktycznie wyjątkowe cygaro, więc z pewnością nie zabraknie na nie amatorów. Ja swoje otrzymałem w prezencie, za co jestem bardzo wdzięczny. 6/10.

Ocena łączna na poziomie 83 punktów oznacza w tym przypadku niezłe, smaczne cygaro, w nieco wysokiej jednak cenie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s