La Antiguedad Toro

My Farther CigarsCygaro od My Father Cigars, sezonowane w humidorze przez 14 miesięcy zachwyca już na pierwszy rzut oka pięknym pierścieniem. Jest misterny i patrząc na niego co chwila można dostrzec jakiś nowy, piękny detal. Malutkie dzieło sztuki. Samo cygaro tez nie należy do brzydkich i można się nim chwilkę pozachwycać. Lekko pożyłkowany, szorstki wrapper o delikatnym połysku okrywa nieco spłaszczonego box-pressa o zapachu drewna i kakao. Pojedyncze gąbczaste miejsce nie powinno mieć wpływu na ciąg dalszy, czyli na etap degustacji. 9,5/10.

Otwarcie nie sprawia problemów, tytoń nie kruszy się, a ciąg jest idealny. W smaku kakao, orzechy i delikatna nutka nieco pikantniejszych przypraw. Nic dodać nic ująć. 10/10.

Początek palenia jest bardzo intensywny, wytrawny. Głównym smakiem jest nieco kwaśnawe drewno. Od początku czuć moc tego cygara. Po tym, jak pozwoliłem mu się ogrzać, wyrównało smaki, usunęło kwaśnawy posmak i pozostawiło mnie na całą tercję z wytrawnym, mocnym drewnem. 17/20.

Druga tercja nie przynosi niespodzianek, ale także nie ekscytuje. Profil smakowy pozostaje niezmienny. Dym stał się bardziej kremowy, ale nadal bardzo wyrazisty i w smaku i w mocy. 16/20.

Trzecia tercja przynosi odmianę. Wyczuwam pyszne orzechy, ale moc jeszcze wzrasta (przynajmniej ta wyczuwalna) i dla mnie jest jej teraz za dużo w stosunku do bilansu smakowego. 16/20.

Nie miałem właściwie żadnych problemów ze spalaniem. Lekkie tunelowanie i krzywienie było samoistnie naprawiane, więc nie warto brać go pod uwagę. 9/10.

Cygaro to nie jest specjalnie drogie, ale nie należy także do najtańszych. Powiedziałbym, że obniżka byłaby okazją, w której warto cygaro łapać. W cenie regularnej można poszukać czegoś innego. 7/10.

Ocena na poziomie 84,5 punktów świadczy o tym, że jest to bardzo przyzwoite cygaro, ale nie jest rewelacyjne. Z uwagi na wyczuwalną moc, polecam je bardziej doświadczonym palaczom, którzy lubią tego typu doznania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s