Tatuaje Tattoo Universo

TTatuaje Tattoo Universoo moje drugie Tattoo, ale robi o wiele lepsze wrażenie niż poprzednia sztuka. Jedno nierówne miejsce w żaden sposób nie wpływa negatywnie na odbiór, a jest to jedyna zła rzecz, którą mogę w tej chwili powiedzieć. Wrapper jest ciemny, czekoladowy, o ładnej fakturze i dostojnym pożyłkowaniu. Wrapper pachnie słodką czekoladą, podczas gdy stopa cygara poza kakao pachnie także skórą i nie jest aż tak słodka. 9,5/10.

Otwarcie puncherem i ciąg na zimno jest ok. Smak to słodka czekolada. 9/10.

Pierwsze puffy zaskakują bardzo pozytywnie bogactwem kakaowej goryczy. Słodyczy ani śladu, ale uważam że to dobrze. Od razu czuć, ze to poważny zawodnik. Gdy cygaro trochę się rozgrzewa, pojawia się mocno pikantny, pieprzny finisz. Smak jest doskonały. 20/20.

Drugą tercję zwiastują migdały, pojawiające się w smaku i całkowicie zmieniające profil. W połowie tercji (czyli w połowie cygara) zaistniała konieczność przedmuchania, który to zabieg oczyścił smaki. Teraz to wytrawnie drzewny tytoń. 19/20.

Po kolejnym przedmuchaniu w trzeciej tercji dym robi się bardzo kremowy. Smak kakao, ale lekko ziemisty i z pikantnym finiszem. Bajecznie smaczne. W ogóle nie miałem ochoty odkładać go do zagaśnięcia. 19,5/20.

Spalanie nie było idealne. Po około jednym centymetrze zrobił się kołek i musiałem poprawić otwarcie (gilotynka dwuostrzowa), a następnie także rozluźnienie tytoniu poprzez lekkie ugniecenie głowy. To załatwiło sprawę. Niestety w trzeciej tercji pojawia się odrobinę tunelowania i cygaro przygasa. Podczas ponownego odpalania w popiele robią się charakterystyczne kuleczki, ale tym razem są twardsze i większe niż zwykle. Z uwagi na te trudności 8/10. W końcu pojawiają się tylko w krótkich chwilach.

Stosunek ceny do jakości jest świetny, a biorąc pod uwagę promocje, które przecież się pojawiają od czasu do czasu – brać bez zastanowienia. 10/10.

W ten oto sposób, zupełnie niespodziewanie cygaro to otrzymuje niesamowite 95 punktów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s