Maravilla Reserve Robusto

MaravillaNo dobrze – tylko podejrzewam, że to to cygaro, bo otrzymałem je w prezencie i nie jestem pewien. Ale wygląda jak to, a jeśli ktoś mnie poprawi, naniosę poprawki.

Wrapper jest nieco pomarszczony a żyłki widoczne – to pierwsze co rzuciło mi się w oczy. Mało prawdopodobne, żeby to cygaro było wysuszone, więc to chyba jego uroda. Dotyk uwidacznia jeszcze jedną wadę – w jednej płaszczyźnie cygaro jest gąbczaste, a w pozostałych jędrne tak, jak być powinno. Pierścień nie jest przesadnie ozdobny, ale stylowy i podkreślający urodę cygara. Zapach wrappera jest delikatny, cedrowy, stopa natomiast pachnie kawą. 8,5/10.

Otwarcie puncherem, ciąg dobry. W smaku delikatne. Aromaty to miód, łąka, zioła oraz suszone grzyby, co jest zaskoczeniem. Od razu uprzedzam, że to nie aromat pleśni, ale taki przyjemny, łąkowo-leśny zapach. Mało wyrazisty jednak. 7/10.

Pierwsze puffy cukierkowe, choć z odrobiną cierpkości. Po rozgrzaniu smaki się ładnie mieszają, dym staje się gładki a na finiszu pojawia się przyjemny pieprz. 16/20.

W drugiej tercji pojawia się nieco kwaśnego smaku, ale o dziwo dym nadal jest gładki, a finisz pikantny. Po przedmuchaniu kwaśność znika. Zostaje pyszny, gładki, kremowy dym. 17/20.

Trzecia tercja zaczyna się ciekawym, gruszkowym posmakiem, który przechodzi w migdałową gorycz. Niestety w połowie tercji cygaro osiąga temperaturę zbyt wysoką i nie daje się skutecznie schłodzić. 15/20.

Spalanie wypada nieźle. Jest równe jak od linijki a tytoń jest zwarty. Gąbczaste miejsce nie daje się we znaki, a zatem 9,5/10.

Cena tego cygara nie jest niska, więc myślę, że w promocji można je kupić, ale na co dzień można wybrać coś o lepszym stosunku ceny do jakości. 6/10.

Łączna ocena to 79 punktów. To nie jest złe cygaro, ma potencjał, ale i wady na każdym z etapów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s