Isla Del Sol Robusto

Drew EstateTytoń, użyty do produkcji tego cygara nasączono kawowym aromatem z użyciem najlepszych ziaren kawy. Czuć to doskonale, gdy powącha się liść okrywowy. Poza rzeczoną kawą, pachnie on jeszcze słodkimi ziołami. Cygaro jest dość ładne, równe, a żyłki nie są przesadnie wyczuwalne. Całość wieńczy podwójny, prosty pierścień, z czego ten główny ma interesujący kształt i nieco kojarzący mi się z meksykiem emblemat słońca. 8,5/10.

Po otwarciu puncherem uzyskałem dobry ciąg, ale słodycz pozostająca na ustach jest niemal nie do zniesienia. Smak na zimno przepaściście słodki, sztuczny. 6/10.

Sam czubeczek głowy tego cygara jest słodki, ale wydobywające się z niego pierwsze puffy już nie. Są one kawowo-orzechowe i jest to całkiem przyjemne zaskoczenie. Szkoda, że efekt psują słodkie usta. Na języku czuć zatem odrobinę ostrości. Niestety w połowie tercji objawia się poważny, chemiczny absmak. Konieczne jest przedmuchanie, bo inaczej po prostu nie da się tego palić. Zabieg odrobinę pomaga, jednak nie wszystko co złe zniknęło i dlatego tylko 10/20.

W drugiej tercji nieprzyjemny smak powraca z nową, ciągle narastającą mocą. Przypomina coś ropopochodnego, co pojawia się co dwa, trzy puffnięcia. W połączeniu ze słodyczą na ustach daje to zaprawdę potępieńczy efekt. Cała tercja spędzona na walce. 1/20.

O dziwo kolejne przedmuchanie poprawia smak i w trzeciej tercji można się cieszyć jako takim smakiem. Zmniejsza się także dawka słodyczy, jaką otrzymują usta. Albo już całą zlizałem, albo przestałem ją czuć. W każdym razie ta tercja wypada lepiej (możliwe, że na tle poprzednich). 12/20.

Spalanie nie jest złe, ale ilość zabiegów, które musiałem poczynić, by unormować smaki przyprawia o zawrót głowy, dlatego kwestie techniczne zasługują najwyżej na 3/10.

Cygaro w mojej opinii nie warte jest, by zaprzątać sobie nim głowę. Mam jeszcze kilka sztuk, ale jeśli zgłosi się do mnie ktoś, kto będzie chciał spróbować tego cygara i wpadnie po odbiór, z przyjemnością podaruję mu jednego batonika. Stosunek ceny do jakości to 2/10.

Łączna ocena to 42,5 punkta. Gdyby cały absmak był wynikiem złego egzemplarza, inne miałyby szansę na coś więcej, ale przy takim rozłożeniu sił nie mam ochoty sprawdzać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s