Monte Canario

Cygaro z Wysp KanaryjskichNie jest to cygaro, które urzeka urodą. Wygląda na przesuszone, chociaż pod palcami jest dość jędrne. Jego kształt i waga sprawiają, że cygaro robi wrażenie niezwykle delikatnego. Zapach delikatny – kawowo-ziołowy. Wyczuwam też odrobinę miodnej słodyczy. Niespecjalnie urodziwe otrzymuje w tej kategorii jedynie 6/10.

Mały przekrój utrudnia użycie punchera, a zatem dwuostrzówka idzie w ruch. Ciąg dobry, luźnawy. Smak na zimno słodkawy, niezdecydowany. 8,5/10.

Baton bardzo łatwo łapie ogień, co może potwierdzać obawy o przesuszenie. Smak słodkawych, suchych, jesiennych liści. Dym za to bardzo ładny, biały i gęsty. Po chwili smak robi się cierpki, jednak i to szybko mija. Dość niezdecydowany profil smakowy. 15/20.

Po przedmuchaniu przed drugą tercją smak drzewny, ale nadal dość cierpki. Cygaro nie mogąc się zdecydować zmienia smaki przy każdym puffnięciu. 12/20.

Trzecia tercja nie przynosi poprawy. Smak tak samo niezdecydowany jak w tercji drugiej, ale dołącza jeszcze kwaśny aromat popiołu, którego nie da się pozbyć z cygara. Na domiar złego szybko się przegrzewa i po niecałej godzinie ląduje w popielnicy na stałe. 11/20.

Spalanie zaskakująco równe, jednak popiół bardzo luźny i prószy przy przedmuchiwaniu. 8,5/10.

Cena jest mi nieznana, a zatem ocena nie będzie kompletna. Szczęśliwie w przypadku cygara JL Martinez, taka sytuacja miała już miejsce, więc wiem jak postąpić.

Łączna ocena to 61/90 (średnia 68/100).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s