Joya de Nicaragua Serie C Corona Gorda

Joya de Nicaragua Serie CPo ośmiu miesiącach w humidorze, przyszła pora i na tę ślicznotkę. Jasnobrązowy wrapper, podwójny pierścień i ładna linia zachęca. Zapach piernikowy, miodowo – ziołowy. Smakowicie. 9/10.

Otwarcie nie stwarza żadnych problemów. Smak na zimno wyraźnie potwierdza zapach miodu i piernika. Dość słodkie połączenie, ale bardzo intrygujące. Wyrazistość bije po nozdrzach. 10/10.

Początek pierwszej tercji łagodny, delikatny, zaskakująco cedrowy, ale smaczny. Dla amatorów, w drugiej połowie tercji znajdzie się także odrobina pieprzu. Lekkie tłumienie smaków. 18/20.

Cygaro płonie u mnie w tempie pół godziny na tercję, więc po półgodzinie przedmuchuję. Po tym zabiegu ukazuje się bardzo porządne, wyraziste cygaro i idealnie zrównoważonym smaku. Główne nuty to cedr, ale miodowa słodycz gdzieś się przewija i daje dostrzec to tu to ta, jakby bawiła się w chowanego. Przyjemne i relaksujące. 19/20.

Przy trzeciej tercji (a więc po godzinie), cygaro ponownie zaczęło być przytłumione i wymagało przedmuchania. Po nim, dym stał się gęsty i bardzo tłusty. Jest treściwy i wypełnia usta – doskonałe wrażenia. Pod koniec palenia do głosu dochodzą orzechy laskowe, które zamykają całość. 19/20.

Miałem wrażenie, że cygaro nieco za szybko znika, ale po spoglądaniu na zegarek wiem, że to jedynie wrażenie. Wymaga co prawda przedmuchania po każdej tercji, ale większych grzechów zarzucić mu nie można. 9/10.

Za taką cenę, za jaką je kupiłem (poniżej 20 PLN), to niemal ideał, a że nie wiem po ile jest teraz, przyznaję 9,5/10.

Łączna ocena to niesamowite 93,5 punkta. Jest to dla mnie zaskoczenie, bo choć cygaro podobało mi się z wyglądu, miałem je raczej za niepozorne. Jeśli ktoś nie próbował, a ma okazję – zachęcam.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s