Rocky Patel Corojo Especial Robusto

Rocky PatelCorojo Especial Robusto (5×50) to cygaro budżetowe, które jednak zachęca do palenia i nie stwarza wrażenia typowej budżetówki już na pierwszy rzut oka. Dobrze zwinięte, o ładnym, jasnobrązowym, szorstkim wrapperze i nieźle prezentującym się pierścieniu mogłoby uchodzić za produkt wyższego sortu. Pachnie skórą, miodem lipowym i pieprzem. 8,5/10.

Po otwarciu puncherem ciąg jest raczej luźnawy. W smaku kawa, doprawiona miodem (nadal na myśl przychodzi mi miód lipowy) – ciekawe połączenie. 9/10.

Początek pierwszej tercji cierpki, ale po RP można się było tego spodziewać. Po chwili smak poprawia się, staje się łagodniejszy. Miodowy dym jest czymś ciekawym, przynajmniej na początku. Doceniam, ale osobiście wolę inne smaki. 17/20.

Po przedmuchaniu przed drugą tercją ujawniają się pyszne orzechy – wyrazisty, czysty smak. Niestety problemy techniczne sprawiają, że nie sposób się nimi nacieszyć, a smak ewoluuje w kierunku wypalonego popiołu, szkoda. 14/20.

W trzeciej tercji ponownie pojawia się odrobina słodyczy podbitej chilli. Niestety pojawia się na krótką chwilę, gdyż im bliżej końca, tym cygaro staje się gorsze. Przegrzewanie robi swoje (ale spowodowane jest problemami technicznymi z cygarem, nie zaś zbyt szybkim puffaniem). 14/20.

Cygaro spala się szybko (samo, leżące na popielnicy), a co za tym idzie łatwo się przegrzewa i wymaga wielu zabiegów, by wydobyć to, czego w cygarze szukamy. Od drugiej tercji zaczyna przygasać i krzywić, a w trzeciej tercji pojawia się tunelowanie. 4/10.

Stosunek ceny do jakości nie jest dramatyczny, chociaż przy tak słabych wynikach technicznych muszę zmniejszyć ocenę do 6,5 punkta.

Łączna ocena to 73 punky. Zawiniła strona techniczna, zatem trzeba będzie poszukać lepszych egzemplarzy.

Reklamy

One thought on “Rocky Patel Corojo Especial Robusto

  1. Po trzech latach leżakowania w humidorze, nie stwierdzam znaczącej poprawy. Cygaro tuneluje, przygasa, popiół się kruszy i prószy niemiłosiernie. Smak nie jest zły, ale spodziewałem się więcej. Dużo więcej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s