Perdomo Patriarch Corona Extra Maduro

Corona Extra MaduroTo ładne, ciemne cygaro robi świetne pierwsze wrażenie. Wrapper pachnie czekoladą i rodzynkami, ale wychwytuję też nuty drzewne. Stopa to czysta, gorzka czekolada. Dobrze zbite, bez gąbczastych miejsc. Obrazu dopełnia ładny, misternie zdobiony, szeroki pierścień. 9/10.

Pucher idzie w ruch, ujawniając dobry, nieco luźnawy ciąg, oraz mocno kakaowy smak. 9/10.

Pierwsza tercja zaczyna się pysznym, wytrawnym, drzewnym smakiem, który daje nadzieje na doskonały ciąg dalszy. Niestety więcej detali wychwycić się nie da. Cygaro jest przyjemne, ale niezbyt ekscytujące. 16/20.

Druga tercja jest gorzkawa, ale goryczka łącząc się z kakaowym smakiem tworzy coś na kształt tabliczki gorzkiej czekolady. Trwa to niestety jedynie moment i cygaro znów staje się nudnawe. 15/20.

W trzeciej tercji dym stał się drażniący i odczucia, choć intensywne, poszły w niewłaściwym kierunku. Cygaro stało się zbyt gorzkie, a przedmuchiwanie nie zmieniało tego wrażenia. 12/20.

Spalanie nie jest może dramatyczne, ale cygaro przygasa tak często, że traci się przyjemność z palenia. W dodatku w trzeciej tercji bardzo krzywi. 4/10.

Biorąc pod uwagę cenę tego cygara, spodziewałem się czegoś lepszego. W promocji można wziąć i spróbować samemu, ale mnie nie przekonało. 5/10.

Łączna ocena w wysokości 70 punktów mówi sama za siebie. To nie jest złe cygaro, ale mało ekscytujące i dość wymagające.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s