Perdomo 2 Limited Edition 2008 Epicure Maduro

Perdomo 2 Epicure MaduroPerdomo 2 Limited Edition 2008 Maduro w formacie Epicure (box press5,5 x 54) poleżało w humidorze przez pół roku, ale uznałem że Dzień Cygara to dobra okazja, by skosztować tego batonika.

Zwinięcie tytoniu jest niezłe, ale nieidealne. Wrapper szorstki, ale faktura jest przyjemna w dotyku i nadaje cygaru charakteru. Żyłek mało. Zapach wrappera to wyrazista skóra, w okolicy stopy nieco kakaowa. 9/10.

Otwarcie puncherem daje dobry ciąg, a smak na zimno jest kakaowo ziołowy. Zasugerowawszy się zapachem wrappera mogę dostrzec także nuty skórzane, które inaczej by mi umknęły. 9,5/10.

Na początku pierwszej tercji smak jest odrobinę zniekształcony, dość mocno żywiczny i cierpki. Wrażenie szybko jednak przemija i dalsze palenie przynosi wiele frajdy. W tytoniu czuć jakąś dostojność, ale nie potrafię zidentyfikować tego wrażenia. Dym nie jest zbyt gęsty czy intensywny, ale to nie przeszkadza. 17/20.

W drugiej tercji smak jest bardziej stłumiony, a cygaro niechętnie bierze udział w przedmuchiwaniu. Dym nabiera za to orzechowego posmaku, co jest dość ciekawą niespodzianką. 16/20.

W trzeciej tercji pojawia się odrobina ziół, a przytłumienie znikło. Olbrzymim plusem jest to, że cygaro nie robi się gorzkie, ani przeładowane mocą, więc może być palone także przez mniej doświadczonych entuzjastów cygar. Niestety poza delikatnymi nutami, które są ledwo wyczuwalne, cygaro jest dość monotonne. 16/20.

Spalanie nie jest idealne. Już w pierwszej tercji pojawia się lekkie tunelowanie, w drugiej odrobina zakołkowania a w trzeciej spalanie się skrzywiło. 7/10.

Stosunek ceny do jakości jest w moim odczuciu bardzo dobry, a w promocji, w jakiej kupowałem to cygaro, żałuje że nie wziąłem pudła. 9,5/10.

Ogólna ocena na poziomie 84 punktów to świetne osiągnięcie. Oznacza to, że nawet niedrogie cygara mogą dać cała masę frajdy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s