Rosalones Premium 448

Tcygaro rosaloneso niewielkie, niezbyt równo zwinięte cygarko w ciemnym wrapperze poleżało w humidorze 6 miesięcy. Zapach wrappera jest przyjemny, drzewny. Całość robi całkiem niezłe wrażenie. 8,5/10.

Kapturek jest tak gruby i wielowarstwowy, że puncher sobie nie radzi. Wycięte kółko muszę podważać innym narzędziem i dosłownie wyrywać. Kiedy tego dokonuję, sprawdzam smak na zimno. Okazuje się, że zgodnie z przewidywaniami jest mocno drzewny. Ciąg ciasnawy. 8/10.

Dużym plusem jest to, że cygaro bardzo łatwo, dobrze się odpala, nie łapiąc ognia zbyt chciwie. Od samego początku czuć smak taki, jaki powinien być, więc nie ma przykro kwaśnych niespodzianek. Smak drzewny z pikantnym finiszem, ale nie bardzo intensywny. Niestety nie ewoluuje (w tak małym cygarze to normalne) i potrafi jeszcze stracić na intensywności, więc jedynie 16/20.

Na samym początku drugiej tercji uderza potężny absmak, jakby chemiczny, który nie ustępuje całkowicie nawet po przedmuchaniu. Towarzyszy drzewu przez całą tercję, stopniowo słabnąc. 10/20.

Po kolejnym przedmuchaniu absmak prawie znika. Powraca drzewo, ale nadal nie jest to czysty aromat, a zniekształcony. Pod koniec nieprzyjemny smak powraca. 12/20.

Spalanie przez całe cygaro jest krzywe, a niezbyt zwarty popiół prószy przy przedmuchiwaniu i odpada w najmniej odpowiednich momentach. 6/10.

Cena za jaką kupiłem to cygaro była bardzo niska, ale ta, za którą cygaro można obecnie dostać, jest mocno przesadzona. 4/10.

Łączna ocena to 64,5 punkta i wierzę, że to wina tego egzemplarza, bo w humidorze czeka sporo następnych.

Reklamy

One thought on “Rosalones Premium 448

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s