Padron Londres Natural

PadronPadron, wygrany w konkursie, leżał w humidorze około 10 miesięcy i uznałem, że dość się już należał.

Wygląd cygara nie powala na kolana – można go nazwać ascetycznym, ale moim zdaniem jest po prostu brzydki. Ale nie to jest przecież najważniejsze. Zbicie jest niezłe, ale w środku nieco gąbczaste, co dobrze nie wróży. Zapach ciasta biszkoptowego z odrobiną ziół jest bardzo intrygujący. 8/10.

Obcinarka idzie w ruch (cygaro jest zbyt delikatne na puncher) i okazuje się, że ciąg jest dość luźny. Smak na zimno odzwierciedla zapach, ale czuć także odrobinę drewna. 9/10.

Mimo dobrych warunków przechowywania, podczas odpalania cygaro sprawiało wrażenie wysuszonego i bardzo chętnie łapało ogień. Smak dość pospolity, mało intensywny i sianowaty. Dym za to gęsty, obfity i doskonały do puszczania kółek. Podczas palenia powoli staje się coraz bardziej kremowy, a smak coraz lepszy, choć trudny do zidentyfikowania – może ma to związek z wyczuwaną wcześniej biszkoptowością… Ma w sobie także coś bakaliowego, ale finisz jest dość pikantny, może trochę imbirowy. 13/20.

W drugiej tercji pojawia się drzewny smak, ale szybko traci na czystości i z chwili na chwilę robi się coraz bardziej gorzki. Z powodu dość luźnego zbicia szybko się przegrzewa i wymaga częstego przedmuchiwania, co odbija się na przyjemności z palenia. 11/20.

W trzeciej tercji cygaro robi się cięższe, męczące. Wraz ze spadkiem przyjemności wzrasta moc. Niestety w sferze smakowej niewiele się poprawia. 9/20.

Spalanie bez większych dramatów, ale przegrzewanie się należy uznać za duży minus. 8/10.

Cygaro nie jest przesadnie drogie, ale w moim odczuciu stosunek ceny do jakości nie jest zbyt korzystny. W cenie około 20 PLN można znaleźć sporo lepszych batoników. 6/10.

Łączna ocena na poziomie 64 punktów odzwierciedla nieźle moje uczucia co do tego cygara. Jako, ze spaliłem tylko jeden egzemplarz, może się okazać, że po kolejnym moja opinia bardzo się zmieni. Cóż – jeśli będę miał okazję, zmierzę się z tematem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s