CAO Sopranos Edition Boss

SSopranos Edition Bossezon w pełni, pogoda piękna, balkon – palarnia wysprzątany, a do tego 85-te urodziny Clinta Eastwooda. Z tej okazji trzeba sięgnąć po coś wystrzałowego. Mój wybór pada na CAO Sopranos Edition Boss, a ci, którzy próbowali już tego cygara przyznają, że na tę okazję nada się wyśmienicie.

Cygaro trafiło do mojego humidora 10 miesięcy temu. Wrapper Mata Fina jest niezwykle ciemny i bardzo ładny. Samo cygaro jest duże, dobrze zbite i zdecydowanie budzi respekt. Do tego charakterystyczny zapach wsi – mocny i wyrazisty, łączący skórę, siano, drewno i kilka innych nut. Bardzo pobudzający i zachęcający do palenia. 9,5/10.

Jako, że rozmiar Boss to Torpeda, otwieram nie puncherem, a obcinarką dwuostrzową i dobieram sobie idealny ciąg. Smak na zimno słodkawy, skórzany i drzewny. 9,5/10.

Od samego początku palenia duża, pozytywna niespodzianka – cygaro od pierwszego puffa ujawnia czysty, wyrazisty, drzewny smak. Może niezbyt skomplikowany, ale za to przepyszny. Nie ma się po co nawet doszukiwać innych nut. Od razu daję 19/20.

Druga tercja nie przynosi może kolosalnych zmian. Dym gęstnieje, chociaż od początku był imponujący. W smaku utrzymuje się skóra. Cały czas pyszne i choć nie można powiedzieć, że się znudziłem tak smacznym cygarem, to zaczyna mnie powoli ogarniać przesyt. 18/20.

 Trzecia tercja także nie przynosi diametralnych zmian, ale drobne odchylenia jednak się pojawiają. Cygaro stało się bardziej czekoladowe, a co za tym idzie słodsze. Co ciekawe, słodszy na tym etapie stał się także finisz, który ucieka w stronę kawy. Sama końcówka zaś zdaje się być orzechowa. 17/20.

Muszę przyznać, że kwestia spalania nie pozostawia nic do życzenia. Cygaro pali się prosto, popiół jest zbity i nie prószy, odłamuje się na popielnicy ładnymi kawałami. Cygaro się nie zapycha i nie zagasa – ideał. 10/10.

Cena cygara nie jest niska. W zależności od sklepu i od wielkości zakupu waha się w okolicach 30 PLN za sztukę. Nie jest to jednak cena wygórowana za takie cygaro i na pewno warto kupić, gdy zobaczycie je w jakiejś promocji. Za cenę „katalogową” mogę przyznać 8/10 punktów.

Łączna ocena to 91 punktów. Wysoka ocena dla dobrego cygara. Myślę, że i Clint byłby zadowolony z tego wyboru. Nie polecam zupełnie początkującym zarówno ze względu na cenę jak i na moc, ale bardziej zaawansowani cygarowi bracia i siostry, powinni koniecznie skosztować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s