Padron Londres Maduro

Padron CigarsJedenaście miesięcy w humidorze powinno posłużyć temu batonikowi. Na wygląd jednak wpływu nie miało. Nie da się ukryć, że cygaro to nie należy do najpiękniejszych – jest krzywe, niezbyt równo skręcone, w środkowej części węższe i ciaśniej zbite, a pierścień jest ascetyczny. Doskonale widać, że to ręczna robota. Za to jego zapach jest nadzwyczaj intensywny. To mieszanka ziemi, skóry i drewna. 7/10.

Kapturek twardy, pękający przy nacisku. Rezygnuje więc z punchera i otwieram dwuostrzową obcinarką. Smak mniej intensywny niż zapach, ale o tych samych składowych. Martwi trochę ten brak zdecydowania, bo do składu mieszanki zastrzeżeń nie mam. 6/10.

Od początku palenia smak jest bardzo intensywny. Czuć skórę i drewno. W pierwszych dwóch – trzech puffach delikatny absmak, który jednak szybko mija. Niestety cygaro to bardzo szybko i mocno się rozgrzewa, więc cały czas trzeba pilnować, by nie stłumić niuansów smakowych i nie zamienić smaku w przegrzany popiół. Jeśli się jednak tego nie zrobi, smak jest pyszny. 19/20.

Druga tercja wymaga delikatnego przedmuchania, które ujawnia nowe nuty – orzechową i kawową, które łączą się z drewnem. Cygaro ewoluuje w dobrą stronę, ale nagrzewa się coraz potężniej i coraz trudniej nad nim zapanować. 18/20.

 Po kolejnym przedmuchaniu pomiędzy tercjami, smak stał się lekko alkoholowy – jak delikatnie kawowy likier. Efekt ciekawy i niespodziewany. Intensywność smaku także się poprawia, chociaż cały czas trzeba się troszczyć o chłodzenie cygara, gdyż na tym etapie nie ma już żartów. 17/20.

Spalanie jest równe, ale pod koniec trzeciej tercji z jednej strony martwimy się o to, by nie przegrzać cygara, a z drugiej pilnujemy, by nie zgasło. 9/10.

Stosunek ceny do jakości nie jest zły, chociaż nieco ponad 20 PLN to żadna rewelacja. 8/10.

Ocena łączna to 84 punkty. Z uwagi na skomplikowaną technikę palenia – nieustanne pilnowanie temperatury cygara, nie poleciłbym go zupełnie początkującym, ale jeśli ktoś potrafi już płynnie przejść przez mniej kłopotliwe cygara, zdecydowanie powinien spróbować tej nieoczekiwanej, złożonej mieszanki smaków.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s