CAO Gold Robusto

CAO Gold RobustoCygaro sprezentowane, trafiło do humidora w dzień moich urodzin, a zatem spędziło w nim dziewięć i pół miesiąca.

Podczas oględzin odnotowałem lekkie uszkodzenia stopy cygara, które jednak nie powinny wpływać na palenie. Wrapper jest bardzo gładki dość jasny, ale oleisty. Zbicie dobre. Zapach wytrawnej skóry, miodu, a przy stopie korzeni. 8,5/10.

Po otwarciu puncherem ciąg dobry. Smak na zimno miodowy (miód lipowy, słodki), herbaty i wanilii. 8,5/10.

Początek pierwszej tercji mało intensywny, raczej delikatny w smaku. Intensywność zaczyna się od finiszu i przybiera postać orzechów. Cygaro stosunkowo szybko gorzknieje, ale po dobrym przedmuchaniu odzyskuje czystość. Moc nieprzytłaczająca, a smak przez całą tercję niezbyt intensywny. 15/20.

Drugą tercję zaczynam od przedmuchania, w skutek czego uzyskuję aromat prawdziwego drewna i to całkiem dobrego. Nadal niska intensywność i szybkie zapychanie. Jest nieprzekonywujące, ale nie jest złe. 15/20.

Trzecia tercja jest delikatniejsza. Trudno doszukać się nieoczywistych, ziołowych smaków i trzeba poświęcić dłuższą chwilę, żeby je odnaleźć. Pod koniec cygaro robi się mocno wytrawne z ostrawym finiszem. 14/20.

Popiół odrobinę prószy, a cygaro dość szybko zapycha się popiołem i traci smak, ale spalanie równe i nie stwarza problemów technicznych. 8/10.

Cena tego cygara w Polsce, szczególnie po zwyżce akcyzy jest moim zdaniem nieco wygórowana. Z tego powodu w tej kategorii dostaje tylko 3/10. W cenie około 30 PLN można kupić lepsze cygara.

Łączna ocena to zaledwie 72 punkty, co w pełni oddaje jego brak intensywności i popiołowy smak, który pojawia się tu i tam, oraz wysoką stosunkowo cenę. Nie sądzę, by dłuższe leżakowanie w humidorze znacząco wpłynęło na jakość tego cygara.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s