Alec Bradley Family Blend D3

Family Blend D3Cygaro to o tajemniczym formacie D3, to nic innego jak Rotchild Gordo, czyli krótki grubasek (o wymiarach 4,5 x 58). Jego skład to: Wrapper z Hondurasu, Binder z Indonezji i Nikaraguański Filler. W humidorze odleżało swoje, wspaniale nabierając aromatu, który wyczuwalny jest od razu – urzekający zapach ziemi i roślin (takich kojarzących się z podmokłym terenem), a także kawowa woń stopy cygara. Wygląd cygara jest bardzo zachęcający – zarówno zadziorny ogonek jak i elegancki pierścień robią dobre wrażenie. W dotyku cygaro wydaje się być odrobinę gąbczaste, szczególnie w 2 tercji. 9/10.

Pomimo ogonka otwieram puncherem, uzyskując idealny ciąg. Smak na zimno, to ziemiste drewno. Bardzo apetyczne. 10/10.

Od samego początku palenia, cygaro jest smaczne i wyraziste. Nie ma tutaj tego, z czym często spotyka się w cygarach zaraz po odpaleniu – absmaków i braku zbalansowania. Tutaj od razu uderzamy w sedno. Czyste drewno króluje przez całą tercję i nie ma się do czego przyczepić. 20/20.

Druga tercja zdaje się trochę cięższa. Konieczne jest przedmuchanie, gdyż smaki zanikają, a cygaro wyraźnie się zapycha. Możliwe, że spowodowane jest to tym, że cygaro zachęca do szybszego palenia, oferując palącemu wspaniałe doznania. Nie tak czyste jak na początku, ale po przedmuchaniu nadal bardzo smaczne. 17/20.

Cygaro jest krótkie i trudno tu o wyodrębnienie wyraźnej trzeciej tercji. Dla mnie zaczyna się ona wraz z pojawieniem się nut orzechowych. Smak jest bardziej stłumiony, ale reszta profilu bez zmian. 16/20.

To krótkie cygaro łatwo przegrzać, bo cały czas ma się ochotę raczyć pysznym dymem. Spala się równo, nie gaśnie, a jedynym, zauważalnym mankamentem jest wspominane zatykanie się. 9/10.

Cena tego cygara, kiedy ja je kupowałem wynosiła poniżej 20 PLN, a do tego udało mi się je nabyć z dużą zniżką. W chwili obecnej produkt nie jest dostępny w tym miejscu, ale jego cenę regularną oceniam na 9/10 (choć po zniżce była to zdecydowana dziesiątka).

Łączna ocena tego cygara to wyśmienite 90 punktów i zasługuje ono na każdy z nich. Jeśli traficie na okazję, weźcie przynajmniej kilka sztuk.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s