Don Pepin Garcia Cuban Classic Toro 1950

Cuban ClassicCygaro, które w humidorze poleżało odpowiednią ilość czasu i pojechało ze mną na wakacje (z powodu okoliczności ocena może być nieco subiektywnie zawyżona).

Oględziny wypadają pozytywnie. Wrapper jest sprężysty i ładnie ugina się pod palcami, chociaż zbicie tytoniu nie jest idealne (ugina się nierównomiernie). Wyczuwalny jest zapach stajni – charakterystyczny zapach klasycznego kubańczyka, czyli skóra, tytoń i odrobina ziołowego dodatku. Stopa za to wyraźnie cedrowa. 9/10.

Otwarcie obcinarką dwuostrzową (gdyż zapomniałem ulubionego punchera). Poskutkowało to tym, że pierścień zszedł cały. Szczęśliwie cygaro nie zaczęło się rozwijać, a więc trafił mi się prawdziwie udany egzemplarz. Ciąg bardzo dobry, ale smak raczej ubogi – głównie sianko. 7/10.

Moc tego cygara czuć od pierwszego puffnięcia. Smak natomiast wręcz przeciwnie – głównie gorycz, chociaż coś majaczy na horyzoncie. Po chwili majaki dochodzą do głosu i czuć drewno, chociaż z długim i gorzkim finiszem. Zdecydowanie brak mu balansu. Dopiero w połowie tercji pojawia się większa równowaga, ale smak jest nieskomplikowany, choć bardzo przyjemny. 16/20.

W drugiej tercji w końcu jest się czym zachwycić. Do drewna doszła odrobina orzechów, a goryczka na finiszu znacząco się zmniejszyła. Wszystko jest teraz zrównoważone i można się delektować. Szkoda, że tak późno, ale ważne, że jest. 18/20.

Trzecia tercji przynosi spadek wyczuwalnej mocy. Staje się też słodsza, chociaż z chwili na chwilę finisz robi się coraz wyraźniej gorzki. Po przedmuchaniu (dopiero teraz uznałem za konieczne odświeżyć cygaro) zrobiło się przyjemnie orzechowe i tak właśnie smakuje aż do końca. 19/20.

Spalanie jest przyzwoite, lekko krzywe, ale akceptowalnie. W trzeciej tercji potrafi przygasnąć. Dużym plusem jest to, że nie rozwija się, pomimo utraty kapturka. 8/10.

Cena tego cygara to 20 PLN z groszami i uważam ją za całkowicie akceptowalną, chociaż nie okazyjną. 8/10.

Łączna ocena to 85 punktów. Rewelacji może nie ma, ale jest to przyjemne cygaro, z którym można spędzić przemiłe 90 minut.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s