CAO Osa Sol Lot 50

CAO Osa Sol Lot 50Ładne cygaro o wielkim uroku. Zielony pierścień świetnie pasuje do koloru brązu wrappera Olancho San Agustin. Wrapper w ogóle jest bardzo ładny i, poza pojedynczą żyłką, gładki. Idealne zbicie i sprężystość. Zapach ziemisty z wybijającą się skórą oraz nutami kakaowymi na stopie cygara. 9,5/10.

Po otwarciu puncherem ciąg dobry, smakujący cynamonem i drewnem cedrowym. 10/10.

Pierwsza tercja zaczyna się pysznie – wytrawna ziemistość w najlepszym tego słowa znaczeniu. Po pewnym czasie dochodzi odrobina żywicznego smaku drewna, ale nie zakłóca przyjemności palenia. Moc średnia, ale wyczuwalna. 19/20.

Druga tercja jest już bardziej drzewna, choć nadal wytrawna i z pikantnym finiszem. Czuje się moc, choć nadal nie jest ona przytłaczająca. Dym gęsty i obfity, w ładnym, jasnym kolorze. Wielbiciele „kopcenia” znajdą tu przyjemność w swoim guście. 17/20.

Trzecia tercja to spadek jakości smaku, choć nadal jest to smak pikantnego drewna. Dym staje się chwilami zatykający. Co prawda problem ten narzuca się głównie osobom niepalącym, przebywającym w pobliżu, ale może stanowić niejaki problem. 14/20.

Spalanie nie jest idealne. Mimo, że cygaro pali się dość równo, to jednak spala się nieco za szybko, a popiół się łuszczy i odpada dość często. Warto więc trzymać je nad popielnicą, bo można doświadczyć niemiłej niespodzianki. Osobom wrażliwym na „syndrom kapcia w gębie” mogę powiedzieć, że w tym przypadku zjawisko jest znikome. 6/10.

Cygaro jest smaczne i nie za drogie, chociaż chciałoby się jednak, by cena była niższa. Nie jest to okazja, ale też nic drażniącego w wysokości ceny. 8/10.

Łączna ocena tego cygara to 83,5 punkta i uważam, że to świetne cygaro do codziennego palenia zarówno dla początkujących jak i doświadczonych aficionado. Osobiście cieszyłbym się mając zawsze kilka sztuk w humidorze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s