Leon Jimenes

Recenzja cygaraCygaro Leon Jimenes znalazłem w humidorze i nawet już nie pamiętam skąd je mam. Przypuszczam, że jest to prezent od któregoś ze sklepów cygarowych. Niestety nie pamiętam od którego sklepu ani jak dużo czasu spędziło w humidorze (przypuszczam jednak, że sporo, bo od dawna staram się oznaczać cygara trafiające do humidora). Format to prawdopodobnie Gran Corona.

Cygaro jest długie, owinięte w jasny, gęsto pożyłkowany małymi żyłkami wrapper i ma ładny, herbowy pierścień. Zapach słodki, drzewny i dość zachęcający. Ogólne wrażenie jest jednak w pewien sposób niepełne, choć trudno zdefiniować o co chodzi. Jakby części całości nie do końca do siebie pasowały. 8/10.

Otwarcie puncherem w miarę łatwe, chociaż trochę tytoniowego pyłu pozostaje w ustach. Ciąg dobry. Smak na zimno słodki, ziołowy. 8,5/10.

Początek palenia jest słodko-cierpki, co jest doznaniem niezbyt przyjemnym. Po rozwinięciu pojawia się dość pospolity dla cygar budżetowych smak tytoniowo-drzewno-cukrowy. Wymaga przedmuchania i trochę podobnych zabiegów, by uzyskać przyjemny, drzewny smak. 15/20.

Druga tercja to ładniejszy, jaśniejszy i bardziej kremowy dym. Smak także staje się lepiej zbalansowany. Niestety nadal nie jest on taki, by się nim specjalnie delektować, więc oceniam, że to cygaro dobre na spotkanie towarzyskie, gdzie skupiać będziemy się na rozmowie a nie na wyczuwaniu niuansów smakowych. 16/20.

W trzeciej tercji cygaro z jakiegoś powodu spala się szybciej niż w tercjach poprzednich. Smak niestety dość nudny – nie niesmaczny, ale bardzo jednostajny. Nieporywający. 13/20.

Spalanie jest dobre, więc tutaj nie ma się do czego przyczepić. Nie mam zaufania do popiołu, więc często odłamuję o kant popielnicy. Dym chwilami gryzący (szczególnie na początku). 8,5/10.

Cena cygara jest nieprzesadna, ale poniżej 20 PLN można znaleźć też wiele innych, ciekawszych cygar, zatem nie przekonuje mnie. 5/10.

Łączna ocena to 74 punkty i myślę, że jest to ocena uczciwa. Jeśli wpadnie w nasze łapki, to zapalić można bez strachu, ale jestem daleki od kupienia choćby kilku sztuk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s