Cult Classic Robusto

Cult Classic RobustoKontynuując moje „wiosenne przewietrzanie humidora”, zdecydowałem się na kolejne cygaro marki Cult. Poprzednie nieźle się zapowiadało, więc czas spróbować innego formatu, który trafił do humidora w tym samym okresie i po około siedmiu miesiącach zasłużył na spalenie.

Pierścień pojedynczy, identyczny z poprzednim (nawet zdjęcie udało mi się zrobić dokładnie pod tym samym kątem, tylko w innym miejscu „tła” leży). Gładki wrapper pachnie słodkimi korzeniami i ziołami oraz skórą – nadzwyczaj smakowicie. Twardość i elastyczność cygara bardzo dobre. 9,5/10.

Bardzo delikatnie otwieram puncherem, bo kapturek trzeszczy. W końcu jednak poddaje się i otwiera, bez większych, niepożądanych uszkodzeń. Ciąg jest idealny, smak zachęcający – drzewny i słodkawy. 10/10.

Pierwsza tercja i od razu czuć moc i pikantną gorycz tytoniu. Od razu czuć też respekt. Smak wygładza się i w połowie tercji przypomina smak spieczonego chleba. Bardzo smaczna tercja. 18/20.

Bez przedmuchania przechodzę do tercji drugiej, która nadal jest smaczna i aromatyczna, a zatem absolutnie nie potrzebuje poprawiania. Stwierdziłbym nawet, że jest bardziej aromatyczna. Dominujący jest smak orzechów laskowych oraz odrobina drewna. 19/20.

Trzecia tercja jest mniej aromatyczna, ale radzę sobie z tym dzięki szybkiemu, intensywnemu przedmuchaniu. Po procesie nie jest duszące, a wydobyty aromat jest mocno orzechowy i bardzo smaczny. Dodatkowym efektem jest bardzo kremowy, delikatny w konsystencji dym. 16,5/20.

Popiół jest przez całe palenie dość zbity. Dym aromatyczny, gęsty, kształtujący się w ładne obłoczki. Spalanie w miarę proste, dopiero pod koniec nieco nierówności i skłonność do przygasania. 8,5/10.

Za tę cenę, cygaro warto zakupić. Można się nawet wiele nie zastanawiać. 9/10.

Łączna ocena to 90,5 punkta, i muszę przyznać, że oddaje to całkiem nieźle moje odczucia. Nie polecam początkującym, ze względu na moc, choć ta podobno może się różnić w zależności od partii. Polecam za to każdemu, kto z cygarami ma już pewne doświadczenia, a jeszcze go nie próbował.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s