Cult Fuerte Toro

cygara cultCygaro to poleżało w humidorze około siedmiu miesięcy. Dwa papierowe pierścienie w jakiś sposób współgrają z szorstkim wrapperem z ciemniejszymi żyłkami. Świński ogonek i słuszny rozmiar dopełniają obrazu całości. Zapowiada się nieźle, sądząc po zapachu drewna i kory a także odrobiny skóry i orzechowego aromatu delikatnie osłoniętej liściem okrywowym stopy cygara. 9,5/10.

Ze względu na ogonek odpuszczam puncher na rzecz obcinarki. Podczas otwarcia posypało się sporo okruchów tytoniu, ale ciąg jest właściwy, a dalsze drobinki nie trafiają do ust. Smak na zimno to głównie orzechy. 8,5/10.

Pierwsza tercja zaczyna się od gęstych kłębów jasnego dymu, nieco cierpkich, ale dość pikantnych, by czerpać z nich przyjemność. Im dalej tym lepiej, gdyż cygaro bardzo szybko uzyskuje równowagę wytrawnego smaku z pikantniejszym finiszem. 17/20.

Druga tercja przynosi refleksję. Cygaro jest smaczne, dym gęsty, ale mam wrażenie, że zrobi się kremowe, jeśli poleży dłużej w humidorze. Następne sztuki tam potrzymam. W połowie tercji cygaro odrobinę się przytkało, ale udało się je przywrócić do normy. 16/20.

Trzecia tercja staje się jednak trochę męcząca. Cygaro traci smak, zapycha się i przygasa, więc trudno wydobyć smak. Czuć trochę pikanterii, ale całość trudno sklasyfikować. Nie jest złe, ale brak mu czystości. 14/20.

Spalanie nie jest idealne. Przede wszystkim należy uważać na dość luźny popiół, który szybko odpada od cygara. Spala się niezbyt równo i w miarę postępów coraz bardziej tuneluje, aż do dramatycznej trzeciej tercji, kiedy przygasa co chwilę, a smak zanika. 6/10.

Cygaro nie jest przesadnie drogie i za te niecałe 20 PLN chętnie zaopatrzyłbym się w większą ilość. A zatem 8/10.

Łączna ocena to 79 punktów i chyba oddaje to moje odczucia. Początkującym nie polecam, ze względu na wyczuwalną moc, ale po kilku paleniach można po nie sięgnąć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s