Chieftain’s Highland

highlandTrzeci z palonych przeze mnie Chieftainsów, sezonowany przez siedem miesięcy. Kolor ładny – nie za ciemny, nie za jasny, do tego ładne użyłkowanie liścia okrywowego i podwójny pierścień tworzą schludną, przyjemną oku całość. Zapach cygara słodki, cedrowy, na stopie trochę czekolady. Zbicie dobre, choć nie bardzo ciasne. 9/10.

Otwarcie puncherem daje ciasny ciąg, a w ustach pozostają okruszki tytoniu. Do tego kapturek pękł odrobinkę. Smak słodkawy, odrobinę czekoladowy. 8/10.

Pierwsza tercja i od razu zawód. Nie wiem, czy te cygara potrzebują dłuższego leżakowania, ale po wspomnianych siedmiu miesiącasz są ostre, gryzące i jakby surowe w smaku. Pod koniec tercji pojawia się trochę drzewnych aromatów, ale nadal w bardzo nieokrzesanej postaci. 13/20.

Druga tercja wieje nudą. Drewno się jakoś rozmyło i cygaro po prostu smakuje dymem tytoniowym. Nie jest to bardzo złe, a tylko mało zajmujące. Wolałbym jakiś konkretniejszy zestaw smakowy. 12/20.

Trzecia tercja stanowi jakby przedłużenie drugiej – niewiele się zmienia w kwestii smakowej. Ocena zatem także 12/20.

Spalanie także nie jest mocną stroną tego cygara. Od samego początku przejawia tendencje do tunelowania, ale o ile w pierwszej i drugiej tercji nie ma dramatu, o tyle w trzeciej tunelowanie przekracza granicę i cygaro zaczyna przygasać. Podczas ponownego odpalania, popiół tworzy charakterystyczne „kulki” – nie mają one wpływu na palenie. Ogólnie cygaro podejrzanie szybko się pali. 6/10.

Cena odrobinę ratuje to cygaro, gdyż jest ono dostępne w cenie od 9 do 13 PLN, a zatem niedrogo. Niestety wiele dobrych cygar można nabyć za zbliżoną kwotę. Do tego lepiej jedno lepsze niż dwa tańsze – tą zasadą powinni kierować się Aficionado. 7/10.

Łączna ocena to nieśmiałe 67 punktów. Nic dodać nic ująć – oddaje to moje odczucia. Mam nadzieje, że sztuki w humidorze po upływie czasu będą lepsze – poinformuję jeśli tak się stanie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s