Alec Bradley Prensado Torpedo

Alec BradleyLubię cygara w formacie Torpedo, ponieważ dają duże możliwości w kwestii regulowania ciągu. Tym razem na dodatek jest to cygaro box-pressed. Posiada ono piękny, bogaty, szeroki pierścień, nadający cygaru bardzo dostojny wygląd. Zapach „stajni” (pisałem o nim w dziale FAQ) jest wyraźny, ale w tym przypadku bardzo przyjemny, mocno skórzany. Wrapper ciemny, lśniący oleiście, prawie niepożyłkowany. Zbicie dobre, ale nie idealne. 9/10.

Otwarcie obcinarką ze względu na wspomniany kształt głowy cygara. Ciąg ciasnawy (celowo). Smak na zimno kawowy, bardzo bogaty. 10/10.

Kiedy smak cygara jest idealny, ciężko pisać epopeję. Żadnych absmaków, smak tytoniu i kawy wręcz upajający. Pełnia pysznego smaku. Do tego odpowiednia moc, którą określiłbym jako średnią do pełnej. 20/20.

W drugiej tercji moc jeszcze wzrasta. Nadal jest pyszne, ale odrobinę gorzknieje. Po przedmuchaniu wrażenie znika i pojawia się czysty smak drewna. 19/20.

Trzecia tercja objawia się dołączeniem aromatów skórzanych do wcześniejszego drewna. Przedmuchanie skutecznie oczyściło cygaro i przywróciło pyszny, czysty, bogaty smak. 18/20.

Spalanie równiutkie, chociaż trzecia tercja powoduje lekkie zaburzenia (cygaro w końcu samo je koryguje). Dużym minusem jest bardzo długi niesmak w ustach, utrzymujący się ponad 24 godziny, pomimo kilkukrotnego mycia zębów, płukania, jedzenia itp. 8/10.

Cygaro nie należy do tanich, ale jego smak jest tak świetny, że warto dać za nie te 30 PLN. 9,5/10.

Łączna ocena to 93,5 punkta. Wybaczcie krótką recenzję, ale przy tak dobrym dymie trudno było wyrwać się ze stanu pełnego odprężenia. To świetne cygaro, chociaż dobrze, by paliły je osoby, które mają za sobą kilka (dziesiąt) wypalonych cygar. Po pierwsze ze względu na moc, a po drugie dlatego, że po tym cygarze sporo innych może już nie smakować tak jak przed.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s