Chieftain’s Lowland

ConnecticutCygaro Chieftain’s Lowland, w jasnym liściu Connecticut, humidorowane przez 7 miesięcy, ma fajny, delikatnie piernikowy zapach ciasteczek imbirowych, nieco bardziej wytrawny na stopie. Wygląda niepozornie z jasnym, delikatnie użyłkowanym wrapperem i podwójnym pierścieniem, przywodzącym na myśl ekskluzywne czekoladki. Zbicie dobre, jednak cygaro sprawia wrażenie bardzo delikatnego i nie mam śmiałości w pełni sprawdzić jego sprężystości. 8,5/10.

Delikatnie otwieram puncherem. Kapturek ładnie wytrzymał zabieg. Smak na zimno odpowiada mieszance zapachowej. Ciąg idealny. 9/10.

Pierwsza tercja zaczyna się źle. Cygaro jest kwaśne i cierpkie, a do tego wrażenie nie znika samoistnie. Dopiero po przedmuchaniu do głosu dochodzi drewno, i to niezbyt czyste. Kiedy już jednak się uspokaja (w połowie tercji) daje sporo radości. 15/20.

Druga tercja trochę wieje nudą. Brak zmian profilu smakowego, odrobina słodyczy. W drugiej połowie tercji trochę przyjemnych w smaku korzeni. 14/20.

Dopiero trzecia tercja przynosi poprawę równowagi smakowej. Pod koniec pojawia się nawet nieco migdałów, co zdecydowanie wpływa na plus. 17/20.

Cygaro wymaga trochę pracy i cierpliwości, gdyż ma skłonności do przegrzewania się (niezbyt duży ring), a z drugiej strony podczas stygnięcia potrafi przygasnąć. Spala się za to prosto i nie prószy, nawet podczas przedmuchiwania. 7,5/10.

Stosunek ceny do jakości trudny do oszacowania, gdyż cygaro nie jest drogie. Z pewnością znajdzie swoich zwolenników, szczególnie wśród osób preferujących budżetowe palenie. Minusem w moim odczuciu jest to, że długo po paleniu utrzymuje się nieprzyjemny posmak w ustach. 7/10.

Łączna ocena to 78 punktów. Cygaro nie jest złe, tylko delikatne i mało wyraziste, przez co trudno jest mu się przebić przez wrażenia pozostawiane przez bardziej zdecydowane cygarowe smaki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s