Tattoo Adivino

tatuajeNa wstępie warto zaznaczyć, że format Adivino odpowiada Toro Gordo (5,5 x 58). Cygaro dojrzewało w dość optymalnych warunkach przez pięć i pół miesiąca. Jest to bardzo solidny baton, odpowiednio zbity i ciężki. Wrapper Ecuador Habano dość silnie pożyłkowany, ale bez zdrewniałych miejsc. Pierścień niezbyt bogaty, ale w jakiś sposób pasujący do tego cygara. Zapach przyjemny, słodkawy, na stopie wyraźnie kawowy. 8,5/10.

Otwieram puncherem, gdyż płaska głowa tego cygara aż się o to prosi. Ciąg dobry, nieco luźnawy. Smak słodki, ale nieprzekonywujący (pospolity). 8/10.

Pierwsze puffy trochę za bardzo słodkawe, finisz zaś nieco zbyt cierpki. Początki bywają zwodnicze, gdyż niektóre cygara potrzebują nieco czasu by rozwinąć potencjał. Gdy się wyklarowało, uzyskało o wiele lepszy balans. Słodyczy jest mniej a cierpkość została zastąpiona przez przyjemną, drzewną goryczkę o pieprzowym finiszu. W połowie pierwszej tercji dołączyły nuty orzechowe. 18/20.

Jedna iskra podczas przedmuchania i cygaro buchnęło płomieniem niczym pochodnia. Płonął on obficie, ale krótko. Gdy zgasł, dym zrobił się kremowy, a jego konsystencja aksamitna. Smak także złagodniał. Wciąż wyczuwam głównie drewno z nutą orzechową, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. W połowie tercji cygaro produkuje jednak zbyt wiele amoniaku i wymaga porządnego przedmuchania, które jednak nie przynosi mu oczekiwanej poprawy. 16/20.

Trzecią tercję zwiastuje bardziej duszący dym. Smaku niewiele. Cygaro wymaga solidnego przedmuchania, chociaż i to nie daje oczekiwanych rezultatów. Wydobywam jeszcze kilkanaście puffów i odkładam. 8/20.

Popiół ma skłonności do rozwarstwiania się, spalanie odrobinę krzywi a w trzeciej tercji cygaro silnie tuneluje. 6,5/10.

Cena tego cygara nie jest zbyt wygórowana, bo można je nabyć już nieco poniżej 20 PLN, ale skoro jedynie pierwsza połowa cygara uzyskała wysokie noty, to tutaj należy się 7/10.

Łączna ocena to 74 punkty. Szkoda, bo pierwsza połowa cygara zwiastowała objawienie. Niestety końcówka drugiej, a w szczególności tercja trzecia bardzo wyraźnie zaniżyły ocenę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s