Rocky Patel Royal Vintage

Rocky PatelCygaro to jest box-pressem, odrobinę nierównym i zbyt mocno ściśniętym podwójnym pierścieniem w kolorze liturgicznego fioletu. Wrapper posiada delikatne, ciemniejsze przebarwienia, które sprawiają wrażenie, jakby ktoś pogładził aksamit pod włos. Nie sprawia to jednak niemiłego wrażenia. Zapach tytoniowy, orzechowy, z dodatkową nutą herbaciano-miodową. Przyjemny, choć nie bardzo intensywny, a przez to trudniejszy do zidentyfikowania. 8,5/10.

Smak na zimno trawiasto-herbaciany z odrobiną miodu i orzechów, a więc w dużej mierze potwierdza się to, czym pachniał wrapper. Ciąg dobry, dość luźny. 9,5/10.

Pierwszy puff i muszę przyznać, że wrażenie nie jest za dobre. Smak gorzki i duszący. Jest to jednak częsty objaw i nie powinien zniechęcać nikogo do cygara. Po chwili robi się lepiej i zdecydowanie bardziej orzechowo. 15/20 (za trudny start).

Druga tercja to smak wytrawnych orzechów. Nie wiem gdzie podziała się herbata z miodem, której się spodziewałem. Moc powoli wysuwa pazury. 17/20.

Trzecia tercja miesza orzechową słodycz z pewną nutką pikantności (wyczuwalnej w finiszu). Odrobinę zbyt mocne w stosunku do wyczuwalnego smaku, ale mieszczące się w granicach normy. Niestety – spodziewałem się więcej i dlatego tylko 16/20.

Cygaro prószy popiołem (podczas przedmuchiwania dramatycznie), nie spala się idealnie i ma tendencje do tunelowania. 7/10.

Stosunek ceny do jakości nie jest porywający. Powiedziałbym, że jest dość przeciętny, dlatego 6/10.

Łączna ocena na poziomie 79 punktów świadczy o tym, że cygaro nie jest jeszcze tym, co aficionado lubią najbardziej. Zabrakło złożoności i balansu. Zapalić jednak można, by samemu się przekonać. Jeśli będę miał następną sztuję, to długo poleży w humidorku i dopiero wtedy sprawdzę co jest warta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s