Java By Drew Estate Maduro Corona

pierścień cygarowyCygaro to jest efektem współpracy dwóch znakomitych producentów cygar – Drew Estate oraz Rocky Patel.

Cygaro oznakowane jest dwoma pierścieniami barwy płynnej czekolady – jeden normalny, z nazwą cygara, drugi na stopie z oznaczeniem „Maduro”. Na tym eleganckim box-pressie wygląda to całkiem przyjemnie. Zapach słodki, karmelowy, odrobinę kakaowy. Przypomina krówkę. Obrazu dopełnia korzenna nuta, która delikatnie wierci w nosie. Bardzo dobre pierwsze wrażenie. 10/10.

Smak na zimno to pyszne słodycze, chociaż niepokoi mnie cukrowo-kawowy posmak, który zostaje na ustach. Jest nieco zbyt intensywny. Otwarcie odrobinę utrudnione, gdyż kapturek zrobiony jest w moim egzemplarzu z ekstremalnie cieniutkiego liścia. Ogólnie wrażenie jednak dobre. 9/10.

I tercja. Smakuje jak cygaro mocno aromatyzowane, ze słodkim ustnikiem, co nie budzi dobrych skojarzeń. W pierwszej chwili nie przekonuje i potrzeba całej tercji, by odrobinę bardziej przekonać się do tego produktu. 12/20.

II tercja. Nadal nieco nadmierna słodycz, choć wrażenie „aromatyzowania” nieco osłabło. Ciekawy smak, chociaż specyficzny i z pewnością nie każdemu przypadki do gustu. Myślę, że ucieszyliby się głównie początkujący sympatycy cygar, którzy wolą słodsze smaki. Na końcu długiego puffa pojawia się jednak pikantniejszy pazurek. 16/20.

III tercja. Nadal słodka, nadal delikatna. Znudził mnie brak charakteru tego cygara – ile słodyczy można zjeść na raz? 15/20.

Spalaniu nie można nic zarzucić – równe, niegasnące, smoła się nie zbiera. Oby wszystkie cygara spalały się tak przyjemnie. 10/10.

To nieskomplikowane cygaro z niemal idealnymi technikaliami jest jednak sporo za drogie, by palić je regularnie, stąd stosunek jakości do ceny to jedynie 4/10.

Łączna ocena to nieprzesadne 76 punktów. Warto spróbować, jeśli będzie się miało do niego dostęp, ale lepiej zaczekać na porządną promocję.

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s