Punch Serie d’Oro No.2 Edicion Limitada 2013

Punch Serie d'Oro No.2 Edicion Limitada 2013To, co może się podobać w wyglądzie tego cygara, to elegancki, podwójny pierścień, gdyż wygląd wrappera nie jest zbyt piękny – pożyłkowany, szorstki i pomarszczony pomimo przechowywania w idealnych warunkach. Piękny jest za to zapach – miodowo korzenna rozkosz. Zbicie dobre, lekko uginające się pod palcami, ale cygaro nie trzeszczy. 8,5/10 (ze względu na marny wygląd, a że widziałem więcej niż jedną sztukę wiem, że to powszechna przypadłość).

Otwieranie Puncha puncherem z racji jego kształtu jest niewygodne, zatem sięgam po po obcinarkę i robię idealne otwarcie. Smak w tym przypadku to ziemisto-drzewna słodycz. Podoba mi się. 9,5/10.

Pierwszą tercję otwiera odrobina przyjemnej goryczki drzewno-ziemistej, przeplatanej momentami nutą słodkich przypraw. To się musi podobać. Do tego smak staje się coraz bardziej delikatny, a dym kremisty, co wzmaga przyjemność i sprzyja zagłębianiu się w fotel. 17/20.

Druga tercja charakteryzuje się bardzo kremową konsystencją i delikatnie drzewnym smakiem z nutką ziemistości. Moc nie przytłacza, a żar formuje idealnie kształtny stożek. Powiększam otwarcie, by dostarczyć sobie więcej dymnego kremu i przedmuchuję uzyskując dodatkowy aromat czystego tytoniu – bajka! 18/20.

Trzecia tercja robi się, o ile to możliwe jeszcze pyszniejsza. Gruby kożuch z popiołu otula żar i nadaje mu idealną temperaturę. Cygaro znów wraca do drzewnego smaku, dym jest nadal kremowy, a fotel głęboki. 19/20.

Spalanie, po trudnym początku, unormowało się ładnie i dalszy ciąg palenia nie wymagał dosłownie żadnego zabiegu. Popiół zwarty. 9/10.

Stosunek ceny do jakości to niestety minus tego cygara. Cena mocno wywindowana i choć dostajemy za swoje pieniądze solidne cygaro, to jest niestety odrobinę przydrogie. Aby go nie skrzywdzić za bardzo 6/10.

Łącznie Punch Limitada 2013 uzyskuje 87 punktów (gdyby był tańszy, miałby szansę na 91), w tym 54/60 za sam smak. Dobre cygaro i jeśli ktoś dostanie szansę na jego skosztowanie, nie powinien się wahać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s