My Father No. 1

My father No. 1Cygaro od My Fathera, to zawsze coś, na co się czeka. Paląc je, zawsze mam wrażenie, że jest to jakaś szczególna okazja. Tak też było tym razem, gdy wyciągnąłem z humidora dość dobrze wysezonowane cygaro.

Pierwszym co rzuca się w oczy jest przepiękny, bogaty, kolorowy, ale dostojny pierścień, owijający sporej wielkości cygaro. Imponujący widok. W dotyku twarde, choć wyczułem pojedyncze, uginające się miejsce w okolicy pierścienia i jedną grubszą żyłkę na powierzchni okrywy. Nie powinno jednak przeszkodzić w paleniu. Zapach wrappera to delikatne kakao, natomiast zapach stopy cygara, to już zdecydowana czekolada. 9/10.

Pojedyncze otwarcie puncherem daje zadowalający, ale nie idealny ciąg. Lekko ciasnawy. Pozostawiłem je jednak, gdyż znacznie łatwiej będzie w razie czego poszerzyć otwarcie, niż ewentualnie być zmuszonym do palenia przy zbyt luźnym ciągu. Smak tytoniowy, lekko drzewny, lekko trawiasty – ciekawy. 8/10.

Podczas odpalania przez moment czuć było zapach gorącego karmelu.

Tercja I – smak od samego początku pyszny, a moc średnia. Wyraźnie wyczuwalna jest słodycz, która jednak nie dominuje i nie denerwuje. Dymi przyzwoicie – wielbiciele obłoczków będą zadowoleni, ale nie powoduje mgły w najbliższym otoczeniu. Przedmuchanie pod koniec tercji ujawnia pokłady amoniaku, które jednak nie były wyczuwalne w smaku – zasługa formatu cygara. 19/20.

Tercja II – czyste drewno. Profil smakowy ewoluuje i zabiera mnie co chwila w nowy świat doznań smakowych, których nie nadążam identyfikować. Bardzo odprężający kalejdoskop aromatów. Polecam spróbować samemu, bo nie jestem na siłach, by wyczuć cokolwiek poza przepysznym smakiem. Pod koniec tercji wymaga przedmuchania, bo tym razem amoniak zaczyna być wyczuwalny. 18/20.

Tercja III – ziemią tłumione drewno. Smaczne, choć straciło na intensywności. Moc za to odrobinę się rozwinęła i teraz powiedziałbym, że to średnia do pełnej. nadal jednak nie powiedziałbym, że to pełna moc, jak jest w opisie blendu. W samym koniuszku dym staje się gęsty, kremowy i drzewny, lecz niestety szybko traci ten smak z powodu przegrzania. 16.5/20.

Spalaniu trudno cokolwiek zarzucić. Może tylko to przegrzewanie w końcówce. No, ale ono jest zasługą wspaniałego smaku, który sprawia, że chce się palić łapczywie i do końca. 9,5/10.

Stosunek ceny do jakości to trochę niewiadoma, gdyż cena tego cygara bardzo się waha. potrafi kosztować od 25 do 35 PLN za sztukę i tak jak pierwsza cena zasługuje na 9/10 tak ostatnia najwyżej na 7/10.  Ale skoro istnieje szansa zakupu taniej, to ta ocena zostanie wiążącą.

Łącznie imponujące 89 punktów. Cygaro godne polecenia, ale w tym przypadku nikt nie powinien polegać na recenzji, ale zapalić samemu. Raczej nie dla początkujących z powodu mocy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s