A.Turrent Triple Play Puro Maduro

Puro MaduroCygaro to długo czekało na swoją kolej, a więc powinno być odpowiednio wysezonowane. Zaraz po wyjęciu z humidora roznosi się piękny zapach, zatem zabieg raczej udany.

Ciemny, matowy wrapper, skrzący się w słońcu drobnymi kropeczkami. Srebrny pierścień z czarno-pomarańczowymi nadrukami też dodaje mu blasku. Samo cygaro ładnie zbite, twarde. Zapach intensywnej czekolady. Czego chcieć więcej? 9,5/10.

Otarcie Puncherem mozolne, z uwagi na niespotykaną grubość kapturka. Ciąg jednak znakomity. Smak na zimno znikomy, lekko słodkawy. 7,5/10.

Pierwsza tercja od samego początku zawodzi. Już po odpaleniu czuć, że cygaro wymaga przedmuchania – jest gorzko-kwaśne. Jawny sygnał, że wewnątrz znajdują się pokłady amoniaku. Na zabieg muszę jednak chwile poczekać, aż cygaro choć odrobinę się rozgrzeje i związki amoniaku przejdą w formę gazową. Po przedmuchaniu cygaro staje się orzechowe, zatem diagnoza była słuszna. 14/20.

Druga tercja wygładziła profil batona. Jest delikatniejsze, ale potrafi uszczypnąć w język. Aromat lekko skórzany, całkiem przyjemny. Palenie się uspokoiło, więc i palący może zażyć chwili odprężenia. 16/20.

Trzecia tercja jest jeszcze lepsza. Teraz to odprężające, orzechowe palenie, godne polecenia. W końcu wiem, po co kisiłem tego batonika przez ponad rok w humidorze. 18/20.

Cygaro pali się w miarę równo, najgorzej w pierwszej tercji, a później coraz lepiej. Popiół jest bardzo jasny, ładny, choć nieco zbyt mało zbity jak na moje widzimisię. W trzeciej tercji potrafi przygasnąć. Spalanie oceniam więc na 8/10.

Cena tego cygara nie jest może wygórowana, ale jednak uznałbym ją za nieco zawyżoną. Niewiele. 8/10.

Łącznie cygaro uzyskało 81 punktów – cóż powiedzieć – winę za to ponosi głównie pierwsza tercja…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s