Victor Sinclair Triple Corojo

pierścień cygarowyCygaro to zakupiłem kiedyś w zestawie z innymi batonikami. Format to podobno Torpedo, ale z uwagi na gabaryty bardziej przypomina nub’a – jest względnie krótkie i grube. Z pewnością nie jest to torpedka typowa – taki niski grubas raczej.

Wrapper niejednolity, nakrapiany, mocno pożyłkowany nie sprawia najlepszego wrażenia, ale i nie odrzuca. Cygaro jest nieźle zbite, ale posiada luźniejsze miejsca. Zapach mocno tytoniowy. 7/10.

Przy otwarciu wrapper niebezpiecznie trzeszczał, chociaż trzymałem go w humidorze chyba z rok, a warunki były bardzo dobre… Smak na zimno to lekko słodkawy tytoń. Ciąg dobry. 8/10.

Pierwsza tercja charakteryzuje się, jak można się było spodziewać, smakiem mocnego tytoniu, miejscami zabarwionego drewnem. Trochę nijako i mało zachęcająco. Moc za to jest dobrze wyczuwalna już na tym etapie i choć nie powala, to już wiem, że mną odrobinę zakręci. Cygaro to coś w sobie ma, chociaż nie powala na kolana. 16/20.

Druga tercja to nuda – smak sprowadza się do tytoniu a moc wzrasta. 12/20.

Trzecia tercja jest jeszcze gorsza. Cygaro nawet nie jest złe, tylko przeraźliwie nudne. Nawet przedmuchiwanie nie zmienia diametralnie smaku – odrobinę go poprawia, ale i to na krótko. 8/20.

Spalanie często się krzywi. W pierwszej tercji byłło odrobinę krzywe, w drugiej skrzywiło się bardzo, a w trzeciej nagle wyprostowało. Popiół się łuszczy i nie polecam trzymać go długo na cygarze, gdyż odpada w najmniej odpowiednich momentach. Średnio dymne. 7/10.

Stosunek ceny do jakości? Cygaro nie jest przesadnie drogie, ale też nie kupiłbym go więcej, więc dam średnio – 5/10.

Łącznie zgromadziło 63 punkty, co zdecydowanie nie jest powalającym wynikiem, ale odzwierciedla moje odczucia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s