El Rey Del Mundo

cygaro kubańskieEgzemplarz, który mi się trafił nie należał do najładniejszych – wrapper był spękany, a w jednym miejscu uszkodzenie było na tyle poważne, że widać było goły binder. Nie zraziłem się jednak, gdyż całe cygaro było dobrze, ciasno zwinięte, zbite i nie posiadało nawet śladu gąbczastych miejsc. Zapach cygara był słodki, odrobinę drzewny i orzechowy, bardzo przyjemny. 8/10 (ze względu na uszkodzenia wrappera).

Otwarcie puncherem ujawniło pożądanie ciasny ciąg, smakujący odrobinę miodowo. Bardzo delikatny i trudny do rozszyfrowania smak zajął mi około dziesięciu minut, by go zidentyfikować. A mogę się mylić. Jedno co pewne – smak był przyjemny. 9/10.

Pierwsza tercja jest słodko-gorzka. Słodycz to miód, choć nie najwyższej jakości i czystości. Gorycz natomiast przywodzi na myśl cykorię i jest ciekawym dodatkiem. Dym gęsty, wolno snujący się nad głową. Amatorzy tego zjawiska będą zachwyceni. Doskonale nadaje się też do zadymiania sal bilardowych. Przy tym aromacie chyba nikomu by to nie przeszkadzało. 17/20.

Druga tercja to całkowita zmiana profilu smakowego. Obecnie czuć prawie tylko i wyłącznie bardzo aromatyczne drewno. Dymu nadal sporo. Pod koniec tercji zanieczyściło się i wymagało przedmuchiwania. Tu muszę zwrócić uwagę, że mój egzemplarz lubił delikatne traktowanie – nie dawał się przedmuchać jak pierwsze lepsze cygaro. Wymagał wyczucia. Po delikatnym, ale skutecznym przedmuchaniu wszystko wróciło do normy. 15/20.

Trzecia tercja to zdecydowany wzrost mocy. Cygaro z „lekkiego” stało się „średnie”. W smaku pojawiły się orzechy, początkowo słodkie, jednak wraz z upływem tercji coraz bardziej pikantne. Pod koniec smak stał się zupełnie ostry, ale nadal dobry. Niestety końcówka nagrzewa się bardziej niż powinna i odłożyć musiałem nieco wcześniej niż bym chciał. 15,5/20.

Spalaniu niewiele można zarzucić – było bardzo przyzwoite, dawało się przedmuchać. Jedynie zakończenie zbiło mnie z tropu. 8,5/10.

Cena z pewnością nie jest atutem tego cygara. Powiedziałbym nawet, że to jego największa wada. Ale Kuba się ceni. 6/10.

Łącznie 79 punktów. Nic dodać nic ująć – wynik odwzorowuje moje wrażenia. To nie jest złe cygaro, ale wrażenia z palenia nie są obłędne, czego spodziewałbym się po cygarze za ponad 30 PLN (gdyż zdarzało mi się odczuć to przy cygarach tańszych).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s