Camacho Corojo Monarca

camachoJeśli mam być szczery, to na pierwszy rzut oka cygaro zupełnie mi się nie spodobało. Jest nieładne, nierówne, a wrapper w kilku miejscach jest pęknięty. Do tego śmierdzi amoniakiem na kilometr, a to już potrafi poważnie zniechęcić. 4/10.

Za to smak na zimno sympatyczny, lekko drzewny. Ciąg po otwarciu puncherem dobry. Mogłoby być lepiej, ale i tak 8/10.

I tercja zaczyna się od charakterystycznej dla nadmiaru amoniaku goryczki i wymaga natychmiastowego przedmuchania. Zabieg ujawnia niezwykle kremowy dym o przyjemnym, drzewnym aromacie, którego przedsmak mieliśmy na zimno. Bardzo smaczne cygaro. 18/20.

II tercja to spadek wyrazistości smaku i wzrost mocy. Daje frajdę, jest smaczne, ale wymaga chwili skupienia, by cieszyć się smakiem. Poza brakiem dodatkowych rozrywek niczego nie można mu zarzucić. 17/20.

III tercja to przedłużenie tercji poprzedniej. Nadal bez fajerwerków i dalszy wzrost mocy. Należy bardzo uważać z tym batonikiem – potrafi trzepnąć – ja ledwo podniosłem się z fotela. 18/20.

Spalanie średnie – trochę krzywiło w ostatniej tercji. Popiół żółknie jeszcze na cygarze. Konieczne było przedmuchiwanie, a w końcówce zebrała się odrobina smoły. Ogólnie 8/10.

Cygaro jest całkiem dobre w smaku i dość średnie jeśli chodzi o technikalia. Do tego przystępna cena, która zasługuje na ocenę 8/10.

Polecam dla bardziej zaawansowanych graczy, trochę już oswojonych z mocniejszymi cygarami, bo to cygaro skrada się po cichu, ale w łeb potrafi przywalić. Łączna ocena to 81 punktów. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że w kwestii smaku uzyskało 53 na 60 możliwych, co jest niezłym wynikiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s