Don Pepin Garcia Original Imperiales

DPG Original Imperiales TorpedoCygaro to paliłem już jakiś czas temu i popełniłem recenzję, w której obiecałem, że po dłuższym leżakowaniu w odpowiedniejszych warunkach powrócę do niego i sprawdzę jak się rozwinęło. Jako, że to właśnie się stało, chciałbym zaserwować tutaj recenzję cygara, które osiem miesięcy spędziło w warunkach idealnych.

Wygląd cygara na zimno nie zmienił się, ale jego zapach już tak – teraz czuć wyraźnie, ze cygaro pachnie miodowo. Zapach ten nie często spotykam w cygarach i muszę przyznać, że jest bardzo przyjemny. W dotyku – bez tragedii – ledwie jedno luźniejsze miejsce. Wrapper dość ciemny, lśniący. Batonik opatrzony dwoma pierścieniami oraz wstążeczką prezentuje się bardzo dostojnie. 9,5/10.

Po otwarciu ciąg ciasnawy, zatem poprawił się w stosunku do poprzedniej próby. Aromat słodki, nie zakłócony. Ideał. 10/10.

I tercja od początku mocno tytoniowa, z lekką nutą piernikową – najwyraźniej to w pierniku schował się miód wyczuwalny we wrapperze. Przyjemne, chociaż względnie szybko kwaśnieje i trzeba przedmuchiwać. Przedmuchiwanie jednak jest krótkie, treściwe i daje natychmiastową poprawę. 17/20.

II tercja staje się bardziej wyrazista. Słodycz piernika zastąpiona zostaje ostrością przypraw, co diametralnie zmienia wyczuwalny profil cygara. Zwiększona dawka ostrosci sprawia, że cygaro zamiast kwaśnieć gorzknieje, a przedmuchanie trwa odrobinę dłużej. 16/20.

III tercja to kolejna duża zmiana. Teraz smak jest wyraźnie drzewny, choć nie żywiczny. Smakuje świetnie, nie zmienia się, zatem palić można nie przejmując się koniecznością walki z cygarem. Najlepsza tercja. 17,5/20.

Spalanie było równe, niemal idealne, nie prószyło. Smołka, która pojawiła się przy poprzednim egzemplarzu, teraz po odpowiednim wysezonowaniu nie istnieje. 9/10.

Stosunek ceny do jakości jest niezły. Cygaro na polskim rynku kosztuje około 22 PLN, podczas promocji cena spada poniżej 20 PLN, a za cygaro w tym rozmiarze i tej jakości jest to całkiem dobra kwota, choć nie okazja. 8/20.

Łączna ocena tego cygara, po sezonowaniu to niezłe 87 punktów. Spróbować warto, sezonować warto, posiadać w humidorze warto.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s