Alec Bradley Black Market

AB BM robustoAlec Bradley Black Market Robusto, to cygaro, które prezentuje się doskonale, pomimo tego, że niewiele wrappera widać. Nazwa oraz styl pudełek (a właściwie skrzynek) nawiązuje do czasów prohibicji. Po usunięciu wierzchniej, papierowej okrywy cygara naszym oczom ukazuje się ładny wrapper, a więc jego ukrywanie nie spowodowane jest jakimikolwiek wadami. Cygaro mocno zbite, o zapachu mocno tytoniowym, słodkawym po prostu musi się podobać. 10/10.

Co ciekawe, po otwarciu smak na zimno nie jest słodki, a wręcz pikantny. Niestety kapturek nie jest osadzony idealnie i podczas otwarcia pęka (ale nie rozpada się). 8/10.

Tercja I to pikantna kawa o bardzo bogatym smaku i aromacie. Doskonale rozluźnia, dając chwilę wytchnienia. Pierwsza połowa tercji to ideał, a jedyne, do czego można się przyczepić to to, że podczas przedmuchiwania odrobinę prószy popiołem. Całość kremowa, a dym niedrażniący, aromatyczny. 18/20.

Tercja II sprawiła, że kawa otrzymała dodatkową porcję ostrości. Pikantny, kawowy aromat komponuje się doskonale i z pewnością jest zamierzonym efektem. Podniebienie, które przyzwyczaiło się do smaku pierwszej tercji zostaje teraz częstowane nowym, zmodyfikowanym kawowym ekstraktem, którego pikantność przechodzi od papryczanej do pieprznej. 19/20.

Tercja III – smak nadal zbliżony do tercji drugiej, ale goryczka narasta, chociaż nie w nieprzyjemny sposób. Pod koniec cygaro rozgrzewa się, a smak zmienia się na czysto tytoniowy. Do końca pyszne. 18/20.

Spalanie na bardzo dobrym poziomie i poza lekkim prószeniem podczas przedmuchiwania nie sprawia dodatkowych problemów. 9/10.

Chociaż cygaro to nie jest cygarem budżetowym, to jak za porcje smaku, którą otrzymujemy, kosztuje bardzo niewiele, a zatem stosunek ceny do jakości oceniam na 8/10 punktów.

Łączna ocena to 90 punktów, co jednoznacznie wskazuje, że jest to cygaro, które warto zapalić, a jeśli widzi się jakąkolwiek obniżkę ceny, należy brać, bo to baton, który w humidorze długo miejsca nie zagrzeje.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s