Rocky Patel 2003 Vintage

Rocky PatelTo lekko przedłużone robusto (5,5×50) to sympatycznie wyglądająca propozycja od Rocky Patela. Dwa eleganckie, granatowe pierścienie tworzą efekt dostojności, który w moim egzemplarzu psuł nie najładniejszy, poszarpany kapturek. W dotyku lekko gąbczaste – obawiam się prószącego popiołu. Zapach zadziwiająco przyjemny, choć trochę ulotny. 7/10.

Przy otwarciu puncherem brzydki kapturek pękł z trzaskiem. Ciąg jest jednak dobry, a cygaro nie rozwija się. Smak średnio wyrazisty, tytoniowy, bez wyczuwalnych dodatków. 7,5/10.

I tercja bez fajerwerków, ale poprawna. Smak zdecydowanie wytrawny, dość ostry. Dym drażniący. Pod koniec tercji aromaty kawowe, smaczne. 17/20.

II tercja przynosi złagodzenie smaku. Lekko orzechowe smaki zastępują dotychczasową kawę. Sporo gęstego dymu. Pod koniec tercji pojawia się drewno. 17,5/20.

III tercja – załamanie smaku. Cygaro staje się cierpkie, gorzkie i coraz ostrzejsze. Popiół prószy, dym gryzie. Odnajduję jeszcze odrobinę smaku, ale gra nie warta jest świeczki. 14/20.

Niestety spalanie nie było idealne. Cygaro dość mocno prószyło w trzeciej tercji, dym był gęsty i ładny, co może podobać się miłośnikom tego aspektu cygara, niestety jest dość drażniący. Końcówka była zbyt luźno zwinięta. Być może to wina egzemplarza. Za to nie krzywiło przesadnie. 8/10.

Stosunek ceny (około 25 PLN) do jakości nie przeraża, ale po cygarze z przedziału 20-30 PLN spodziewać się można nieco więcej. 6/10.

Ocena łączna to 77 punktów, czyli tragedii nie ma (jak na ocenę po jednym spalonym egzemplarzu). Jeśli dane mi będzie zapalić więcej i pojawią się różnice, które w znaczący sposób wpłyną na ocenę, z przyjemnością się nimi podzielę. Chwilowo uważam, że cygaro do spróbowania, jeśli wystąpi w promocji cenowej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s