Rocky Patel Sun Grown

cygaroPrzyszła pora na kolejna propozycję od Rocky Patel, czyli Sun Grown Robusto (5,5×50). Wizualnie nie zrobił na mnie najlepszego wrażenia – liść jest dość blady i niezbyt równo zwinięty, pożyłkowany. Samo cygaro nie jest mocno zbite – tu i ówdzie nieprzyjemnie gąbczaste. Zapach natomiast jest bardzo przyjemny, kakaowy, czuć w nim słodycz i obietnicę przyjemnego palenia. 7/10.

Po otwarciu, smak na zimno potwierdza wrażenie płynące z zapachu. Ciąg odpowiedni. 8,5/10.

Po odpaleniu niemałe zaskoczenie – zamiast słodkiego kakao w kubki smakowe uderza gorzka kawa. Bardzo wyrazista, bardzo gorzka i bardzo piekąca. Po całej tercji z kawy zostaje jedynie ta wyraźna gorycz. Do tego kłęby szczypiącego dymu. Nie odpowiada mi. Najwyżej 10/20.

Druga tercja nie przynosi ulgi – smak pozostaje bez zmian. Nawet drzewne nuty pojawiające się tu i tam po przedmuchaniu niestety nie poprawiają wrażenia. A przedmuchiwać trzeba często, żeby cokolwiek poczuć. Spadek do 8/20.

Trzecia tercja przynosi odrobinę ulgi. Co prawda nadal należy często przedmuchiwać, ale smak się poprawia i czuć cokolwiek poza goryczką. Drewno i orzechy wychodzą na pierwszy plan i przez chwilę dają się sobą cieszyć. Przyznaję 15/20, choć być może tercja ta dobrze wypada jedynie na tle poprzednich.

Spalanie mojego egzemplarza było bardzo złe, przez środek cygara biegła dziura, popiół prószył na wszystkie strony i rozpadał się, cały czas operowałem przy popielnicy, bo rozwarstwiony tytoń produkował zupełnie luźny popiół. Do tego to ciągłe przedmuchiwanie… 4/10.

Stosunek ceny do jakości, cóż – słaby. Ten egzemplarz z pewnością swojej ceny wart nie był. 4/10.

Obawiam się, czy nie jest to winą mojego egzemplarza. Jeśli trafi się okazja, powtórzę, choć sam tego cygara na pewno szukał nie będę. Ocena łączna to nieimponujące 56,5 punkta.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s