Rocky Patel Valedor

Rocky PatelValedor od Rocky Patela w rozmiarze Robusto 5×50 jest bardzo eleganckim cygarem. Zaskoczył mnie napis na głównym pierścieniu – National Rifle Association, czyli Stowarzyszenie, które broni praw posiadaczy broni w Stanach Zjednoczonych. Pogłoski mówią, że cygaro początkowo miało być dostępne jedynie dla zarejestrowanych posiadaczy broni, ale dostępne jest dla wszystkich. Niektórzy spekulowali, że Rocky Patel tym cygarem dołącza się do walki o prawa palaczy cygar w takim stopniu, w jakim NRA walczy o prawa do posiadania broni.

Samo cygaro ma ciemny wrapper w typie Ekwadorskiej Sumatry, opatrzone jest podwójnym, jak przystało na Rocky Patela, pierścieniem. Zapach wrappera jest mocno czekoladowy, podczas gdy stopa wydziela mocno piernikowe aromaty. Pierścień idealnie nałożony schodzi już na tym etapie. Cygaro robi doskonałe pierwsze wrażenie. 9,5/10.

 Otwarte puncherem wykazuje przyciasny ciąg, na granicy tego, co lubię – nie poprawiam. W smaku na zimno czuć pikantną czekoladę. 9/10.

Pierwsza tercja zaczyna się od bardzo wytrawnej skóry. Smak wgryza się w kubki smakowe i jest niesamowicie intensywny. Coraz mniejsze puffy, a doznania tak samo wyraźne. W połowie tercji skóra odrobinę znika i pojawia się pyszny kawowy smak. Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie niż skórzany początek. 17,5/20.

Druga tercja nadal kawowa, a do tego robi się coraz słodsza – dosłownie z chwili na chwilę. Miłośnicy słodkich cygar mogą być zadowoleni. Ja także jestem. Co prawda cygaro to w tej tercji trzeba kilka razy przedmuchać, ale warto. 19/20.

W trzeciej tercji znów słodycz trochę ucieka, a powraca skóra, tym razem nie jest jednak aż tak wytrawna. Bardzo smaczna tercja, chociaż pod koniec gorzknieje. Po przedmuchaniu pojawia się jeszcze czekoladowa nuta, niestety nieco za późno. 18/20.

Ocena spalania to twardy orzech do zgryzienia. Cygaro spalało się jak od linijki, jednak wymagało kilkukrotnego przedmuchania, a popiół odrobinę prószył. Decyduję się przyznać 9/10.

Cygaro nie jest przeraźliwie drogie, ale też nie należy do najtańszych. Myślę, że jakakolwiek promocja, nawet 10% zdecydowanie zwiększyłaby jego atrakcyjność. Jeśli zaś chodzi o jego regularną cenę, to 8/10.

Ocena łączna to 90 punktów, czyli cygaro jest w dolnej części górnej półki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s