Nording by Rocky Patel

Nording to linia cygar, która powstała, by upamiętnić 50 lat pracy Erika Nordinga w przemyśle tytoniowym. E. Nording to inżynier, znany z ręcznej produkcji fajek, przyjaciel Rakesha „Rockyego” Patela.

Rocky PatelRocky Patel Nording w formacie Robusto ma rozmiar 5,5 x 50.  Mój egzemplarz był nieźle zbity, chociaż w środkowej części posiadał jedno luźniejsze, nieco gąbczaste miejsce. Ciemny wrapper Habano prezentuje się całkiem nieźle, pomimo kilku sporych żyłek na jego powierzchni. Podwójny pierścień jest elegancki ale i wyzywający. Obrazu dopełnia sympatyczny ogonek, którym zakończona jest głowa cygara. Zapach słodki. 8/10.

Po otwarciu ciąg jest dobry, smak pozostał słodki a całe wrażenie jakiś płaskie. Na domiar złego tytoń dość mocno się kruszy i zostaje w ustach. 7/10.

Po odpaleniu stwierdzam, że Nording to od początku poważny zawodnik. Wędzona skóra, mimo pozornej słodkości jest przyprawiona pieprzem, co czuć na podniebieniu – przyjemne wrażenie, acz niespodziewane. Do tego charakterystyczny smak liści habano aż zatyka w pierwszej chwili – w tym cygarze czuć jego kawową esencję. Myślę, że lepiej pasowałoby do porto niż do pszenicznego piwa, które ja wybrałem. W połowie tercji otula mnie gęsty, biały obłok dymu. Nawet przytulnie. 17/20.

Druga tercja przynosi ukojenie – zarówno smak jak i moc lekko przygasa, łagodnieje. Po wściekłej pierwszej tercji, stanowi to przyjemną odmianę. Na tym etapie popiół zaczyna się rozszczepiać a spalanie krzywić – widocznie dotarłem do luźniejszego fragmentu. Korekta jest jednak dość intuicyjna, więc tragedii nie ma. Dym nadal obfity, a po przedmuchaniu otrzymujemy kolejną porcję pieprzu. Moc nie duża, ale smak pełny. 18/20.

Trzecia tercja zmieniła smak z kawowego na orzechowy i to właściwie w przeciągu dwóch puffów. Moc zmalała i teraz to cygaro wydaje mi się niezwykle łagodne. Niestety od początku tercji walczę z krzywym spalaniem i choć udało mi się skorygować je bez użycia zapalniczki, to sporo straciło w moich oczach. Słodycz zniknęła w trakcie, a cygaro sprawia wrażenie przytkanego. nawet przedmuchanie nie pomaga, a więc czas kończyć. 16/20.

Opisane problemy ze spalaniem sprawiają, że otrzymuje ono jedynie 8/10 punktów.

Cygaro nie należy do najtańszych, ale nie jest też przesadnie drogie. W tej kategorii 8/10.

Ocena łączna to 82 punkty. Zaniżenie może być skutkiem zbyt małej próbki (jednego egzemplarza). Jeśli kiedyś ponownie trafię na to cygaro i wrażenie będzie inne – skoryguję swoją ocenę, bo cygaro wspominam nieźle.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s