JL Martinez

Cygaro z Dominikany

Cygaro to dostałem w prezencie od przyjaciółki. Zostało ono przywiezione prosto ze słonecznej Dominikany. Nie wiem, czy można je nabyć w Polsce (nie udało mi się go znaleźć), nie wiem też jaką nazwę nosi (poprawną) – tą odczytałem z pierścienia, na którym było jeszcze napisane Hand Made 2012, Dominican Republic. Jeśli ktoś je zna – proszę o kontakt (może być w postaci komentarza).

Cygaro ma bardzo interesujący wygląd. Wrapper jest żywo brązowy, ale miejscami ciemnieje. Dobrze zbite, pachnące intensywnie smakowitym tytoniem, lekko pożyłkowane. Cygaro dość ciężkie, co może znaczyć, że ma dużo wilgoci, chociaż powinno być akurat… Ogólne wrażenie bardzo dobre 9/10.

Po otwarciu ciąg ciasnawy, ale drożny. Smak słodkawego tytoniu przyjemny i nie przytłaczający. Brak fajerwerków, ale poprawne. 7,5/10.

I tercja to mocno tytoniowy smak z lekką nutką drzewną. Bardzo smaczne, bardzo przyjemne i dość mocne. Nie dla początkujących. 18/20.

II tercja to nasycenie tytoniowe. Domieszek brak, ale tytoń smaczny i nie wymagający przedmuchania. Trochę brak urozmaicenia. Niby nie nudzi, ale chciałoby się czegoś więcej. 17/20.

III tercja to w dalszym ciągu tytoń. Po przedmuchaniu ujawnia się domieszka migdałowa. To może się podobać, bo poprzednim smakiem, choć przyjemnym, jesteśmy już trochę znudzeni. 17,5/20.

Spalanie nienaganne. Powiedziałbym nawet, że nadzwyczaj dobre. Równiutkie, stożkowate, popiół nie prószy. 10/10.

Niestety stosunku jakości do ceny nie znam, gdyż nie znam ceny, więc ocena nie będzie kompletna.

Łącznie 79/90 (średnia 88/100).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s