Alec Bradley Tempus Terra Novo

Alec Bradley Tempus Terra NovoCygaro to, choć w innym formacie, opisywałem już kiedyś. Teraz, bardziej świadomie zmierzyłem się z rozmiarem Terra Novo.

Wygląda bardzo dostojnie. Ciemne, pięknie, idealnie zbite, opatrzone dwoma pierścieniami – jednym w tradycyjnym miejscu, drugim owiniętym wokół stopy. Zapach też rasowy – tytoń i czekolada. 10/10.

Otwarcie niewielkie, ale ciąg niemal idealny, lekko ciasnawy. W smaku na zimno to czysta, gorzka czekolada. Intensywnie upajający. 9,5/10.

I tercja to czekolada, wzmocniona skórą. Żadnego absmaku. Aż ma się ochotę wgryźć w tego batona! 19,5/20.

II tercja wymagała przedmuchania, ale po tym zabiegu jest świetnie. Wrażenie robi przede wszystkim bogaty, kremowy dym o zapachu karmelu. Pod koniec tercji odrobina pieprzu potęguje doznania. 19/20.

III tercja dodaje pikanterii. Słodycz znika, w jej miejsce pojawiają się orzechy i migdały, a pieprz wzmaga się z każdym puffem. Aromat wrappera czuć doskonale w zapachu dymu, co jest bardzo przyjemnym doznaniem. Cygaro pyszne nawet, kiedy trzeba odłożyć do popielnicy. 19/20.

Cygaro odrobinę krzywiło, ale natychmiast włączała się autokorekta. Pierścień zszedł w ostatniej chwili, gdy już myślałem, że zostanie opalony – siedział niezwykle mocno. Pod koniec palenia pojawiła się odrobina smołki i musiałem poprawić otwarcie, ale to cygaro warto palić do końca i żal odkładać do zagaśnięcia, chociaż parzy palce. 9/10.

Cena to nieco ponad 20 PLN, a do tego trafia się niezła promocja. Cygaro warte swojej ceny. 9,5/10.

Łącznie olśniewające 95,5 punktów! Brać, palić i nawet się nie zastanawiać!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s