Don Pepin Garcia Series JJ

My FatherPierwsze oględziny cygara wypadają bardzo poprawnie. Jest dobrze zbite, bez luźnych miejsc, pachnie słodyczami (marcepan? karmelki? trufle?). Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie, więc 9/10.

Otwarcie puncherem ujawnia idealny ciąg – nie za luźny, nie za ciasny – w sam raz. Smak karmelu, tytoniu i owoców. Pycha. 10/10.

I tercja, zaraz po odpaleniu cygaro uderza pieprzem. Nie w delikatny, subtelny sposób, ale pięścią. Nie jest to zbyt przyjemne. Tragedii nie ma, ale po tym cygarze spodziewałem się dużo więcej. 16/20.

II tercja rozpoczyna się goryczką, ale po delikatnym przedmuchaniu do głosu dochodzi drewno i ziemia. Lepiej niż w tercji poprzedniej. 18/20.

III tercja – drewno bierze górę i robi się coraz wyraźniejsze. Gorycz zanika stopniowo, aż w końcu nie ma po niej śladu. Nieco brak mi złożoności. 18,5/20.

Spalanie jest słabe. Na samym początku w środku cygara pojawia się dziura, która już nie znika, popiół prószy zarówno podczas przedmuchiwania jak i spokojnego palenia. Pojawia się także odrobina smoły. Być może wadliwy egzemplarz – będę weryfikował. Na razie 7/10.

Cena tego cygara jest moim zdaniem zbyt duża – przynajmniej ten egzemplarz wydał mi się za drogi. 6/10.

Łącznie 84,5 punktów, ale do weryfikacji przy innym egzemplarzu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s