Felipe Gregorio Series 1957

felipe gregorio 1957 blogCygaro na 50-te urodziny założyciela marki Felipe Gregorio robi niezłe wrażenie wizualne, niestety głównie na zdjęciu. W rzeczywistości poza ciekawym, spłaszczonym kształtem (daleko idący box press) pozostałe walory wizualne wypadają raczej średnio. Wrapper jest szorstki, pomarszczony i jakby niejednorodny. Nie jest silnie użyłkowany, ale i tak nie prezentuje się zbyt imponująco. Także zapach, choć słodki, jest ledwie wyczuwalny. Słowem 6,5/10.

Otwiera się całkiem nieźle – puncherek wszedł ładnie i nie zniszczył kapturka. Ciąg niestety bardzo luźny. Smak na zimno ciekawy – słodki cynamon z ziołami w tle. Łącznie (głównie z powodu ciągu) 7/10.

I tercja okazuje się przyjemna. Nie można co prawda zbyt mocno „puffnąć”, z uwagi na luźny ciąg, ale lekkie pykanie dostarcza cały zestaw smaków, które łączą się w piernikowy aromat (korzenie, słodycz, odrobina przypraw). Czuć jednak pewną szorstkość. 17,5/20.

II tercja zwiększa poczucie szorstkości, co powoduje chwilami pewien dyskomfort. Słodycz znikła i smak zdaje się ziemisty, bardziej surowy, nieokrzesany. Z uwagi na tą niekontrolowaną dzikość 16/20.

III tercja to zaskakujący smak suszonych poziomek. Zaskakujący, gdyż nigdy wcześniej nie doświadczyłem tego aromatu w cygarze. Końcówka lekko drzewna, na plus. 17/20.

Spalanie to nie jest mocna strona tego cygara. Pomimo obchodzenia się z nim jak z jajkiem (czego częściową zasługą był zbyt luźny ciąg) krzywi się i o ile początkowo jeszcze jako tako koryguje, to w dalszej części zupełnie nie daje się opanować. Chaos. 4/10.

Cena tego cygara nie sprawia, że jest atrakcyjne. To ciekawa pozycja, by kupić na przecenie i wypalić, ale zdecydowanie nie do powtórki. W tej półce cenowej jest wiele lepszych cygar. 2/10.

Łączna ocena to 70 punktów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s