Maravilla Reserva Petit Piramide

Buena VistaNie często trafia się cygaro, które w ogóle nie pachnie. A ta Maravilla właśnie do takich należy – na zimno prawie całkowicie pozbawiona jest zapachu. Pierścień typowy dla marki, dość elegancji. Cygaro dobrze zbite, choć w wierzchniej warstwie wrappera jak i pod nią wyczuwalne żyłki.

Pierwsze wrażenie smakowe, jeszcze przed odpaleniem to aromat iglastego lasu. Po odpaleniu czuć nieco ostrawe kakao. Kakao, ale jeszcze nie czekolade i ostrawe, ale jeszcze nie chilli. W tym cygarze wszystko zdaje się być na pół gwizdka.

Pierwsza tercja upływa spokojnie. Smak jest bardzo stonowany, tytoniowy. Żadnych ekscesów smakowych, żadnych problemów ze spalaniem.

Druga tercja, po wydmuchnięciu olbrzymich pokładów amoniaku ujawnia nutę drzewną, wyczuwalną wcześniej w smaku na zimno. Nadal bez ekscesów, ale przyjemnie. Jedyne co martwi, to niespójność popiołu. Odpada on właściwie przy każdym odłożeniu na rant popielnicy.

Trzecia tercja to więcej drewna, więcej smaku, więcej mocy. Zdecydowanie tercja najsmaczniejsza.

Cygaro nie złe, ale stosunek jakości do ceny nie wypada pozytywnie. Paliłem już cygara lepsze, w zbliżonej lub nieco niższej cenie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s