Jose Dominguez Belicoso Natural

jd

Cygaro eleganckie o zwężającej się głowie, umożliwiającej dobre otwarcie i regulację ciągu. Stopa troskliwie owinięta w płatek cedru, zabezpieczony wstążką. Pierścień bogaty, złoto – purpurowy. Po zdjęciu drewienka stopa cygara okazuje się nie być idealna – pomarszczona i spękana na odcinku około pół centymetra. Pozostała część jest dość dobrze zbita, z jednym tylko luźniejszym miejscem w okolicach środka. Zapach delikatny, lekko karmelowy.

Smak na zimno ostrawy, niezbyt przyjemny i niezbyt cygarowy.

Pierwsza tercja to zdecydowana w smaku mieszanka tytoniu, skóry i drewna. Mocny akcent na początek nie trwa jednak długo. Smak przechodzi w czyste drewno w miarę palenia – zastanawiam się ile z tego smaku jest zasługą cedrowej okrywki w której cygaro przeleżało niemal rok.

Cedr z ostrawym posmakiem pieprzu znaczy też drugą tercję. Popiół szybko żółknie w popielnicy i nie jest w tak dostojnej, nieskazitelnej bieli jak jego powierzchnia widoczna na cygarze.

Trzecia tercja dość mdła w porównaniu do poprzednich. Pazur znikł, pozostał delikatny, wytłumiony słomą smak. Sama końcóweczka, po przedmuchaniu smaczniejsza i dająca sporo przyjemności – na krótkim odcinku.

Całe cygaro pali się relatywnie szybko, produkując nie dużo, ale dość szczypiącego dymu.

Cygaro nie dla zupełnie początkującego, ale zbyt nieskomplikowane dla doświadczonego aficionado. Do zapalenia jako dziesiąte cygaro w życiu byłoby akurat.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s