Rogue Rascal (5,5×46)

 Rogue Rascal robi niezłe wrażenie wizualne – prostokątne w przekroju, zbite, opatrzone oszczędnym, acz podwójnym pierścieniem. Stopa owinięta wrapperem to w tym przypadku nietrafiony pomysł – nie przylega idealnie do fillera, przez co sam łapie ogień i zagasa. Zapach na zimno to podwędzane drewno z lekkimi kakaowymi nutkami, ale nie jest zbyt wyrazisty. Smak na zimno potwierdza wędzone drewno i dodaje do niego takież owoce.

Początek daje popielnikiem, więc zdecydowanie zachęca do odłożenia cygara, ale kiedy już przebrnie się przez połowę tercji i przedmucha cygaro, ujawnia się delikatnie aromatyczne drewno. Niestety już tutaj cygaro ma tendencje do przygasania. Być może wymaga dłuższego niż dwa miesiące leżakowania.

W drugiej tercji zbiera się już tyle smoły, że zmuszeni jesteśmy do poprawienia otwarcia. W związku z tym otrzymujemy więcej dymu, ale nadal potrafi przygasać.

Po trzeciej tercji postanawiam pozostałe egzemplarze odłożyć do wyleżakowania (chociaż cygara tej marki podobno tego nie lubią), by wyciągnąć z niego więcej. Komu polecać? Tym, co dużo palili i chcą uzupełnić braki. Smakosze nie mają tu czego szukać raczej, a początkujących mogłoby zniechęcić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s