Victor Sinclair Series 55 Red Robusto

corojoDzisiaj moje wrażenie z palenia sympatycznego cygara ze stajni Victor Sinclair. Oględziny wykazały ładny wrapper bez żyłek, niestety niezbyt dobrze nałożony pierścień spowodował niewielkie uszkodzenie brzegu wrappera poprzez jego zagięcie. Nieźle zbite, choć w środkowej części pojedyncze luźniejsze miejsce. Ciekawy pierścień – pojedynczy, ale z dwoma obrączkami oraz dodatkowo czerwono złota wstążka na stopie a właściwie cienka czerwona wstążka na szerszej, złotej. Sam pierścień, poza kształtem niezbyt ciekawy – małe logo VS oraz duże oznaczenie serii, a pod spodem dopisek „corojo”. Zapach kakao z lekką skórą. Po otwarciu ciąg lekki, słodki i kakaowy.

Pierwsze puffy słodkie, drzewne. Cygaro mimo niskiej mocy, jest wyczuwalnie pikantne w smaku, ale ostrość ta wychwytywana jest nie na języku, ale głębiej, w gardle. W ten sposób w jamie ustnej mamy cały szereg doznań, co jest przyjemnym doświadczeniem. Sam dym jest jasny, o kremowej fakturze i zupełnie niegryzący, choć bardzo aromatyczny.

Druga tercja zaskakuje tym, że cygaro nie ma w sobie do tej pory ani krzty goryczy. Zamiast tego lukrecjowa słodycz oraz piernikowy aromat – wspaniała gratka dla początkujących, ale i dla bardziej doświadczonych smakoszy. Dopiero w połowie tercji wdziera się jakiś niesmak i dobrze jest przedmuchać cygaro. Płonie jasnym płomieniem, a po chwili odzyskuje wyraźny, tytoniowy smak.

Trzecia tercja rozpoczyna się od lekkiego tunelowania, a po doprowadzeniu do porządku okazuje się, że goryczka się wzmogła, więc cygaro zasługuje na ponowne przedmuchanie. Łatwo odzyskuje smak, choć nie pełnię słodyczy. Teraz staje się dość pikantne, o lekkim posmaku cedru. Czuć też wzrost mocy oraz goryczki, ale mieszczą się one w normie.

Cygaro bardzo przyjemne, niezbyt duże, o lekkiej, do średniej mocy, doskonałe na początki przygody cygarowej lub jako przerywnik między mocniejszymi mieszankami tytoniowymi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s