Rocky Patel R4

PieścieńOględziny cygara nie wypadają zbyt dobrze. Pomimo imponującego rozmiaru, jest niezbyt ładne i lekko gąbczaste w dotyku. Wrapper jest pożyłkowany, szorstki, z widocznymi odbarwieniami. Co do pierścienia, to jest zwyczajnie brzydki – źle dobrane połączenie kolorów. Zapach za to jest całkiem przyjemny, żywy, tytoniowy. To właśnie zapach zachęca do odpalenia cygara.

Pierwsza tercja odznacza się dość równym spalaniem i zimnym dymem. Popiół jest zbity i nie ma obaw przed odpadnięciem i zabrudzeniem koszuli. Smak oscyluje wokół drewna i przypraw oraz ziół – wytrawny, lekko migdałowy, ale nieokrzesany i początkowo niezrównoważony. Dopiero w połowie tercji wyrównuje się, łagodnieje i zaczyna przynosić więcej przyjemności.

Druga Tercja to początkowe drewno, orzech oraz coraz większa dawka skóry. Dym gęstnieje i staje się biały, zbity w niewielkie obłoczki unoszące się nad głową. Cygaro robi się też bardziej kremowe w smaku, a co za tym idzie smaczniejsze.

Trzecia Tercja dodaje do cygara pikantnego kopa. Podstawowym smakiem staje się orzechowa kawa ze śmietanką kremówką, ale po chwili do głosu dochodzi skrywane wcześniej chilli, osiadające na języku i wyraźnie wyczuwalne przez dłuższą chwile po każdym puffnięciu. Popiół w popielnicy żółknie szybko, co nie wygląda zbyt elegancko.

Polecam to cygaro przede wszystkim jako dodatek do innych czynności, gdy nie chcemy skupiać się na paleniu, ale raczej na książce, filmie czy rozmowie – nie sprawia dużo problemów, ale nie będzie się dobrze sprawdzało stanowiąc centrum zainteresowania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s