Victor Sinclair Legacy Box Pressed

LegacyCygaro prezentuje się interesująco – ściśnięte w kwadrat, o brązowo-czarno-złotym pierścieniu i wyraźnie czekoladowym zapachu można pomylić je z czekoladowym batonikiem. Mimo tego, że oryginalne, dość przyjemne w dotyku i ładnie zbite, w ustach trzyma się dziwnie, głównie z powodu kwadratowego przekroju.

Pomimo faktu, że kapturek po otwarciu potrafi odpaść, cygaro nie rozwija się dalej, więc nie powinno mieć to wpływu na palenie. Ciąg na zimno ciasny, słodkawy.

Po odpaleniu smak okazuje się być czekoladowo-tytoniowo-kawowy, dość słodki, ale i z wytrawnymi akcentami. Przyznam, że całkiem złożony, przynajmniej na początku. Dalej jednak smak staje się chwilami ziemisty, gorzkawy i potrafi zmieniać się co kilka puffów, co świadczy o tym, ze cygaro łapie temperaturę nadspodziewanie łatwo. Dobrze jest się przy nim nie spieszyć.

Druga tercja jest już bardziej zrównoważona, spokojniejsza i wyraźnie czekoladowa. Przyjemna, ale nie zaskakująca – dobre, solidne cygaro w rozsądnej cenie, ale nie ma co spodziewać się fajerwerków.

Trzecia tercja to także czekolada, ale chwilami gorzka, z chilli, pikantna, a chwilami łagodna i mleczna.

Plusem jest niewątpliwie łatwość przedmuchiwania – cygaro nie prószy i nie walczy z palącym, dymi ładnie na mleczny, biały kolor, a po przedmuchaniu ujawnia czysto kakaowe smaki.

Minusy to krzywe spalanie ze skłonnością do tunelowania oraz skłonność do przegrzewania się – zalecane wolne palenie w bezwietrzną pogodę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s