Te-Amo Aniversario Vintage 99

vintage 99Paliłem inne cygaro z tej stajni i muszę przyznać, że było przepyszne. Tym większą ochotę miałem na to konkretne palenie. Cygaro prezentowało się świetnie w szklanej tubie, niestety po wydobyciu go z niej okazało się, że mimo fabrycznego opakowania, cygaro jest w dość kiepskiej kondycji. Było lekko spuchnięte, kapturek był zgnieciony, samo cygaro niezbyt mocno zbite, a w jednym miejscu wypatrzyłem meszek pleśni. Niezbyt zachęcające. Wrapper jednak nie był uszkodzony i po delikatnym oczyszczeniu powierzchni postanowiłem zapalić.

Zapach cygara był bardzo delikatny – ledwo wyczuwalny aromat kawy z mlekiem, a stopa pachniała niezidentyfikowaną słodyczą. Ciąg na zimno był lekko karmelowy. Po odpaleniu okazało się, że cygaro nie ma zapowiadanej słodyczy, jest wręcz gorzkie, po chwili kawowe, ale niezbyt wyraziste i nieciekawe. W połowie tercji pojawiają się przyprawy. Smak nadal delikatny, mimo goryczy. Druga tercja nie przynosi większych zmian, nawet po przedmuchaniu nie zmieniając profilu. Trzecia tercja przynosi odrobinę słodyczy, ale w dalszym ciągu nie jest rewelacyjne.

Słowem – nie zachwyca, popiół żółknie, rozpada się, prószy, a samo cygaro spala się szybko, produkując sporo smoły, która zakłóca smak.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s